Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Co różni doradcę podatkowego od księgowego?

Doradca podatkowy i księgowy czasem zajmują się zbliżonymi obszarami, jednak są to inne zawody. Choć reprezentantów tych zawodów łączy praca w obszarze finansowym i zakres danych, do których mają dostęp w ramach zapewniania usług dla przedsiębiorstwa, ich zakres obowiązków znacząco się od siebie różni.

Profesjonalne doradztwo księgowe

Księgowy bądź księgowa to osoba, której głównym obowiązkiem jest prowadzenie księgowości firmy. Może też udzielać podatnikom wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych, a także w ich imieniu sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe. Księgowość można podzielić na uproszczoną i pełną – ta pierwsza jest przeznaczona dla osób fizycznych, spółek cywilnych i jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, w których przychody netto ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 2.000.000 EUR. Powyżej tej granicy, bez względu na przychody, obowiązuje prowadzenie ksiąg handlowych (tzw. pełna księgowość). Pełna obsługa księgowości musi być obowiązkowo prowadzona przez spółki prawa handlowego: spółka akcyjna, spółka z o.o., spółka komandytowo-akcyjna.

Nieustannie zmieniające się przepisy prawne sprawiają, że bez odpowiedniej i na bieżąco uaktualnianej wiedzy i doświadczenia trudno jest prawidłowo prowadzić księgi rachunkowe firmy. Dlatego też doradztwo księgowe, które zapewni sprawdzona firma, jest rozwiązaniem oszczędzającym czas i pieniądze kluczowych w firmie osób. W ramach tego typu usług biuro rachunkowe Vattax Sp. z o.o. oferuje pełen zakres usług związanych z księgowością i podatkami. Vattax natychmiastowo reaguje na wprowadzane zmiany prawne informując swoich klientów, jakie działania należy rozważyć.

Doradztwo podatkowe – kiedy się przyda

Dla wielu przedsiębiorstw dużym ułatwieniem może być skorzystanie z usługi, jaką jest doradztwo podatkowe. Doradca podatkowy to osoba, która może również prowadzić księgi rachunkowe, ale przede wszystkim ma kompetencje w zakresie doradztwa w zakresie podatków i może reprezentować podatników przed organami administracji publicznej.

W obliczu licznych i częstych zmian podatkowych, za którymi czasem dość trudno jest nadążyć, warto współpracować z partnerem uważnie śledzącym te zmiany i wyspecjalizowanym w obszarze księgowości i podatków. Specjaliści, których wiedzę w ramach outsourcingu oferuje biuro rachunkowe Vattax Sp. z o.o., służą wsparciem i doradztwem księgowym i podatkowym w zakresie przepisów podatkowych i ich zawiłych interpretacji. Profesjonalny partner będzie Cię też wspierał i służył pomocą w czasie ewentualnych kontroli podatkowych, tak aby Twoje interesy były jak najlepiej chronione.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx