Męskie torby na ramę – jaką wybrać do pracy? Pytamy stylistę z Gentle-Man.pl

Męskie torby na ramę - jaką wybrać do pracy Pytamy stylistę z Gentle-Man.pl

Torby męskie to stały element garderoby każdego współczesnego gentlemana. Faceci, którzy cenią sobie funkcjonalność i styl mają ich co najmniej parę, choćby skórzana torba na weekend oraz codzienna, męska torba na ramię. Razem ze stylistą z serwisu gentle-man.pl przyjrzeliśmy się dzisiaj tym drugim, szukając najlepszego modelu do pracy i szkoły – zapraszamy do lektury!

Jaka torba męska na ramię w stylu formalnym i business casual?

Zacznijmy od tego, że dziś style bardzo się przenikają, w modzie staramy się odchodzić od sztampy i sztywnych ram, w które od lat zamykana była moda męska. Torba na ramię to wbrew pozorom luźny dodatek, podkreślający charakter posiadacza. Jeśli mowa o gentlemanie starej daty, który ceni wyroby ze skóry licowanej, o prostym i minimalistycznym designie, to zdecydowanie polecimy torby męskie typu aktówki lub teczki. Nie wyszły one z mody chyba od jakichś stu lat i ciągle są bardzo chętnie kupowane przez mężczyzn, którzy stawiają na elegancję i ponadczasową formę. Wciąż jednak dodawane są oryginalne, świeże elementy, typowe dla współczesnych nam czasów. Sprawdź modne propozycje na męskie torby na ramię Gentle-Man.pl.

Torba dla mężczyzny praktycznego, jakim od zawsze był gentleman, musi być przede wszystkim pojemna i poukładana. Także liczy się nie tylko ta warstwa zewnętrzna, która oczywiście buduje wizerunek, ale również to co czeka na nas w środku. Czy męska torba pomieści laptop i dokumenty? Czy ma odpowiednią ilość przegródek, by utrzymać ład i porządek? Czy posiada łatwy sposób otwierania? Te niuanse musimy wziąć pod uwagę na zakupach, aby za moment po raz kolejny szukać nowego modelu…

Fot. Propozycja stylowej torby na ramię od Gentle-Man.pl

Jaka torba męska do pracy w stylu casual?

Męskie torby aktówki i teczki faktycznie są trochę formalne, pasują do biznesowych meetingów, w stroju choćby na wpół eleganckim i szykownym, zdecydowanie gorzej komponują się z luźnym i wygodnym strojem codziennym. W gentle-man.pl naturalną alternatywą od zawsze była torba na ramię listonoszka. Jej nazwa nawiązuje do popularnej torby listonosza, zwykle w kształcie kostki z kilkoma kieszonkami od zewnątrz. Taka niewielka gabarytowo torba męska świetnie sprawdza się w codziennym użyciu, pomieści klucze, telefon, portfel i drugie śniadanie, jest lekka i ładnie prezentuje się przewieszona na ukos przez ramię.

Torba męska – jak nosić?

W Polsce wciąż zwraca się uwagę na takie niuanse, jak noszenie męskiej torby. Styl zależy od naszego ducha i naszego widzimisię – jesteśmy wolnymi ludźmi i powinniśmy dawać upust tej wolności. Ekspresja jest ważna, ona wyzwala i daje wiele radości. Jeśli chcemy nosić torbę męską na ramieniu, zróbmy to, jeśli wolimy w ręce, lub na ukos, zróbmy to. To nasz własny wizerunek – uciekajmy od sztamp i krzywdzących lub dyskryminujących ram modowych. Nośmy ją i na głowie, o ile będziemy to robić z uśmiechem i dumną piersią.

Fot. Skórzana męska torba na ramię Brodrene (Gentle-Man.pl)

Gdzie kupić torbę męską?

To dobre pytanie, na męskie torby trafimy zdecydowanie rzadziej, aniżeli na damskie odpowiedniki. Można oczywiście szukać ich w sieciach handlowych lub butikach, jednak wybór jest niewielki – to zwykle torba męska brązowa lub czarna w najprostszym możliwym wydaniu. Duży wybór modeli, wykonanych z pasją i tradycją, czeka między innymi w sklepie gentle-man.pl – to torby męskie cenione przez współczesnych gentlemanów, które wytyczają dzisiaj trendy w Polsce i Europie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx