Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Portfel z RFID – co to jest? Poznaj męski portfel nowej technologii!

Portfel z RFID - co to jest? Poznaj męski portfel nowej technologii!

Zaskakująco szybko i płynnie nasze społeczeństwo zaczęło rezygnować z gotówki na poczet kart bankomatowych z możliwością płacenia zbliżeniowego. To całkiem oczywiste, metoda ta posiada wiele zalet – nie trzeba nosić przy sobie odliczonej kwoty, płatność jest szybka i bezpieczna. Dlaczego więc portfel z ochroną RFID? Technologia ta, choć bardzo praktyczna, rodzi także ryzyko bardzo łatwej kradzieży. Portfel z RFID minimalizuje ryzyko nieautoryzowanych przelewów na konta złodziei. Opowiedział nam o tym specjalista z gentle-man.pl.

RFID – portfel: jak działa?

Sama technologia RFID w skrócie umożliwia szybkie, nieautoryzowane przelewy, czyli znaną nam dobrze płatność zbliżeniową. Nietrudno sobie wyobrazić co się stanie, gdy złodziej podejdzie do nas z czytnikiem który działa tam samo jak ten ze sklepu… tracimy środki na koncie nawet o tym nie wiedząc. Portfel męski RFID stanowi więc barierę pomiędzy urządzeniem NFC złodzieja, a kartą bankomatową, np. w naszej kieszeni.

Ochrona RFID – co to znaczy dokładnie w aspekcie męskiego portfela?

W praktyce jest to płytka specjalnej konstrukcji wszyta w zewnętrzne klapy. Uniemożliwia to dotarcie fali, emitowanych przez czytnik złodzieja. Portfel z RFID (Brodrene.eu/52-portfele-rfid) nie różni się wizualnie od typowego portfela męskiego ze skóry, ochrona RFID jest bardzo lekka i cienka, więc nawet wprawne oko ma problem z odróżnieniem modeli z ochroną, od tych klasycznych. Producenci galanterii skórzanej współpracujący z gentle-man.pl szybko zaadaptowali tę technologię dla etui na dokumenty i dla małych portfeli typu slim. To pokazuje, jak niewielkie gabaryty ma sama ochrona i dlaczego tak łatwo i praktycznie można wykorzystać ją i stworzyć nowoczesny portfel męski RFID.

Fot. Portfel z ochroną RFID (Brodrene.eu)

Czyli portfel RFID jest atrybutem współczesnego gentlemana?

Zdecydowanie tak. To wciąż ten elegancki, ponadczasowy w swojej gracji portfel ze skóry licowanej, który jak nic innego podkreśla naturę gentlemana, dbałość o każdy detal w swoim wizerunku i po prostu nienaganny styl. Mężczyźni, chociaż są mniej sentymentalni niż kobiety, przywiązują się do portfeli na lata, podobnie jak kobiety do torebek czy butów. Dlatego portfel męski RFID musi być solidnie wykonany, trwały i mieć ponadczasowy design. Jeśli dorzucimy do tego wszystkiego ochronę RFID otrzymamy portfel męski skórzany, który odpowiada stylistyce współczesnego gentlemana, jak i jego praktycznej i poukładanej naturze. Jeśli możemy przeszkodzić złodziejowi i powstrzymać kradzież, zachowując przy tym styl i szyk, dlaczego by nie?

Gdzie kupić portfel RFID, czy to popularne produkty na polskim rynku?

Trzeba przyznać, że z zakupami nie powinno być problemów, wiele nowych i ciekawych modeli można znaleźć między innymi w katalogu gentle-man.pl. Portfel męski RFID szturmem wszedł na rynek i cieszy się wielkim zainteresowaniem, jednak warto wybierać sprawdzonych producentów, którzy mogą zagwarantować nam poczucie bezpieczeństwa, że w portfel skórzany wszyto faktycznie ochronę RFID, a nie zwykłą stalową płytkę, jak to może mieć miejsce w przypadku tanich odpowiedników z wiadomego rynku. Czy warto kupić portfel RFID? Sam mam taki w kieszeni, daje mi komfort z przebywania w miejscach zatłoczonych, jak tramwaje, kluby i puby, wycieczki turystyczne itd. Z tego samego powodu mogę polecić go każdemu gentlemanowi.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx