Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Najlepsze stroje piłkarskie – z jakich dzianin powinny być wykonane?

Stroje piłkarskie muszą być wygodne, przewiewne i przy okazji dobrze prezentować się na boisku. Wielu piłkarzu – zawodowych i amatorów ceni również w nich trwałość i prostotę konserwacji. Stroje piłkarskie używane są zarówno podczas treningów, jak i oficjalnych rozgrywek – łatwo można się domyślić, że są narażone na intensywne użytkowanie, któremu muszą sprostać. Jakie dzianiny są najlepsze na stroje sportowe? Których należy unikać?

Nr 1 na stroje piłkarskie – poliester

Aby trening piłkarski i mecz w strojach piłkarskich był wygodny i komfortowy – trzeba postawić na stroje piłkarskie, które ograniczają pocenie się i umożliwiają szybkie poruszanie się na boisku. Najpopularniejszym i zarazem najlepszym materiałem na stroje piłkarskie jest poliester. Poliester to rodzaj materiału najczęściej używanego w odzieży sportowej. Jest to w zasadzie tkanina wykonana z włókien syntetycznych, dzięki czemu jest lekka, nie gniecie się, jest wytrzymała i oddychająca. Stroje piłkarskie z poliestru mają właściwości nienasiąkliwe, co oznacza, że ​​pot nie jest przez nie wchłaniany, lecz odprowadzany za zewnątrz i pozostawiony do wyschnięcia. Poliester ma również właściwości izolacyjne, dzięki czemu jest dobrym wyborem zarówno na gorące, jak i zimne dni.

Czemu dzianiny syntetyczne są najlepsze do produkcji strojów piłkarskich?

Syntetyczny – czyli po prostu sztuczny. To wielu osobom może kłócić się z określeniami takimi jak: oddychający, szybkoschnący i miły dla skóry. Nic bardziej mylnego! Stroje sportowe z naturalnych dzianin – np. bawełny nie są tak komfortowe, ponieważ naturalna bawełna gromadzi wodę. Trening w mokrej koszulce, która długo schnie z pewnością nie należy do przyjemnych i przy okazji zdrowych dla skóry. To właśnie dlatego, projektując wygodne stroje piłkarskie wprowadzono do ich produkcji syntetyczne dzianiny. Materiał syntetyczny można zresztą wykorzystać nie tylko na odzież, ale także na inny sprzęt sportowy. Poliester, gore-tex, czy też grubszy neopren są oddychające, przewiewne , miłe w dotyku i szybkoschnące.

Najlepsze stroje piłkarskie będą wykonane z czystego, dobrej jakości poliestru. W zależności od jego jakości, będzie to zawsze łatwy w pielęgnacji i oddychający materiał, który jest najlepszym wyborem nie tylko do produkcji strojów do piłki nożnej, ale również innych sportów o wysokiej intensywności.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx