Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lipca 2021

Bezpieczne odtrucia – wstęp do skutecznej terapii odwykowej

Mówi się, że pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu jest uświadomienie sobie problemu. To jednak nie wystarczy, aby wyzdrowieć i zacząć żyć bez wspomagania środków odurzających. Niezależnie od rodzaju substancji uzależniającej, do podjęcia skutecznej terapii często konieczne są bezpieczne odtrucia.

  1. Prywatny ośrodek detoksykacji pomaga w odtruciu
  2. Co zapewnia klinika detoksykacji?

Detoks organizmu niezbędny do podjęcia właściwej terapii uzależnień zazwyczaj trwa kilka tygodni. W tym czasie z organizmu pacjenta usuwane są zażywane dotąd substancje uzależniające.

Prywatny ośrodek detoksykacji pomaga w odtruciu

Samodzielne przeprowadzenie procesu detoksykacji jest możliwe, jednak wymaga od pacjenta bardzo silnej woli. Podczas detoksu uzależniona osoba odczuwa reakcje negatywne na brak przyjmowanej dotąd substancji. Pojawiają się dolegliwości ze strony układu pokarmowego w postaci biegunki i wymiotów, zaburzeniu ulega gospodarka wodno-jelitowa, a działanie narządów wewnętrznych jest upośledzone. Pacjent odczuwa więc ból fizyczny, połączony z chęcią sięgnięcia po alkohol, narkotyki, czy inną substancję, od której jest uzależniony. Z tego powodu wielu uzależnionych decyduje się na detoks w miejscu takim jak prywatny ośrodek detoksykacji https://superdetoks.pl. Profesjonalnie przeprowadzone oczyszczenie organizmu z substancji uzależniającej znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wytrwania w trzeźwości i podnosi skuteczność terapii uzależnień.

Co zapewnia klinika detoksykacji?

Klinika detoksykacji to miejsce, w którym pod okiem wyspecjalizowanego personelu medycznego przeprowadzane są bezpieczne odtrucia, m.in. po alkoholu, lekach czy narkotykach. Początkowo lekarze wykonują szereg badań całego organizmu, a na podstawie otrzymanych wyników i obserwacji pacjenta, dobierają najlepsze metody detoksykacji, które według ich wiedzy powinny przynieść oczekiwany skutek. W ten sposób leczenie jest zawsze dobierane indywidualnie do każdego pacjenta, z uwzględnieniem rodzaju substancji uzależniającej, wieku, stanu zdrowia, płci i wielu innych czynników, mających wpływ na powodzenie detoksu. Takie podejście do procesu odtrucia zapewnia jego bezpieczny przebieg oraz minimalizuje możliwość wystąpienia powikłań.

W trakcie detoksu pacjent non stop przebywa w klinice – ma zapewnione komfortowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, a także psychiczne wsparcie na każdym etapie odtrucia. Na to ostatnie mogą liczyć również osoby bliskie pacjenta. Prywatny ośrodek detoksykacji zapewnia również transport pacjenta do kliniki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x