Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Domy szkieletowe projekty – od domku letniskowego, po całoroczny budynek kondygnacyjny

Domy szkieletowe projekty

Domy szkieletowe sprawdzają się we wszystkich warunkach. Niezależnie od tego, czy marzymy o domku letniskowym, czy też rodzinnym, gotowe projekty dostarczą nam kompleksowych rozwiązań.

Zdrowie, czystość, ekologia

Najczęściej używaną technologią stosowaną do budowy domów szkieletowych jest technologia kanadyjska. Konstrukcja powstaje z gotowych prefabrykatów, co stanowi gwarancję doboru najlepszych materiałów, technologii impregnacji i łączenia. Materiały wykorzystane do produkcji elementów konstrukcji muszą przejść szereg wymagających testów i spełniać wymogi instytucji nadzorujących zarówno krajowych, jak i europejskich. To przekłada się na trwałość i żywotność domu. Dzięki zastosowaniu lekkich oraz ekologicznych materiałów dom jest najmniej inwazyjny dla środowiska – nie generuje takiej ilości substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku domów z cegły albo betonu. Naturalny oddech drewna redukuje do minimum ilość grzybów i alternariów utrzymujących się wewnątrz domu, co jest istotną informacją dla osób cierpiących na alergie, a także dla tych posiadających dzieci.

Wszystko zaczyna się od projektu

Fundament domu, który będzie służył przez długie dziesięciolecia leży nie tylko na placu budowy, ale także w profesjonalnym, przemyślanym i dostosowanym projekcie. Do dyspozycji mamy bardzo wiele możliwości. Zacznijmy od domków letniskowych, liczących ok. 36 m2.  To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy od dawna marzyli, aby stworzyć sobie azyl w cichym zakątku działki. Lekkość konstrukcji sprawi, że budowa w trudno dostępnym miejscu nie będzie nastręczała takich problemów logistycznych, jak w przypadku domów z tradycyjnej cegły. Domy szkieletowe projekty – takie rozwiązanie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Optymalizacja pod kątem użyteczności sprawia, że projekt 36 m2 może mieć funkcjonalność i wygodę niespotykaną przy większych metrażach.

Przestrzeń dla wszystkich członków rodziny

Projekty domów szkieletowych dostarczają również bardzo bogatej i różnorodnej oferty domów w przedziałach do 100 m2 i 150 m2. Do dyspozycji mamy zarówno domy z dachem płaskim, jak i dwuspadowym. Domy kondygnacyjne, a także domy parterowe. Domy z garażem, z dobrym zestrojeniem z przestrzenią ogrodową oraz tarasem. Właściwie trudno mówić o jakichś ograniczeniach architektonicznych. Jeśli chodzi o domy szkieletowe projekty przy odpowiednim zastosowaniu technologii budowlanej, pozwalają na realizację o wiele większych konstrukcji, które możemy pamiętać z popularnego swego czasu programu telewizyjnego „Dom nie do poznania”. Budynki stawiane z takim rozmachem nie byłyby możliwe do realizacji w zaledwie siedem dni w technologii innej niż szkieletowa.

Oferta bez wstawania z kanapy – domy szkieletowe projekty

W sieci możemy znaleźć profesjonalne firmy, które przeprowadzą nas krok po kroku przez proces dostosowywania projektu domu dla własnych potrzeb. Baza projektów domów szkieletowych dostarcza gotowych rozwiązań w zaledwie kilka minut. Jeśli chcemy, możemy otrzymać projekt wraz ze wstępną wyceną kosztów budowy. Różnorodność pod kątem formatu domu, jak i jego designu sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx