Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Rolety zewnętrzne: jakie wybrać? Podpowiadamy!

Rolety zewnętrzne na tynk

Jeśli zdecydowaliście się na rolety zewnętrzne na okna w swoim domu lub mieszkaniu, to świetny moment, by poznać nieco szczegółów na temat produktów, które dostępne są na naszym rodzimym rynku. Roleta zewnętrzna na okno jest solidną barierą przed promieniowaniem słonecznym, ale także zapewnia znacznie większą intymność oraz bezpieczeństwo, niż w przypadku klasycznych osłon wewnętrznych.

Rolety zewnętrzne na tynk – klasyczne rozwiązania z prostym montażem

Rolety zewnętrzne na okna zazwyczaj montowane są bezpośrednio na tynku. To opcja łatwa w montażu i dostępna praktycznie dla każdego, ze względu na nikłą ingerencję w konstrukcję budynku. Rolety okienne zewnętrzne w tym wariacie montowane są albo na murze, albo we wnęce okna, przy czym w drugiej opcji ingerują nieco w ramę okienną. Od zewnątrz widoczna jest aluminiowa skrzynka, w którą zwijana jest roleta zewnętrzna i w której mieści się cały mechanizm.

Zalety rolet zewnętrznych natynkowych to łatwa dostępność i montaż oraz stosunkowo niska cena. Wadą zaś wyeksponowana na murze skrzynka. W zależności od wybranego producenta, możemy wykonać rolety zewnętrzne pod zamówienie, na odpowiedni wymiar okna oraz z interesującego nas materiału. Indywidualna wycena rolet zewnętrznych: master.kalisz.pl/rolety-krotoszyn

Rolety zewnętrzne pod tynk – wariant dla nowych inwestycji budowlanych

O ile roleta zewnętrzna na okno, montowana na murze, była rozwiązaniem praktycznie dla każdego, o tyle ich odpowiednik pod tynk wymaga nieco więcej zachodu. Jest to wariant, w którym aluminiowa skrzynka schowana jest w specjalnie w tym celu wybudowanym nadprożu. Jak nietrudno się domyślić, wariant ten trzeba przewidzieć na etapie projektu budowlanego. Jego wielką zaletą jest eleganckie zamaskowanie części mechanizmu w murze.

Rolety zewnętrzne pod tynk – wariant dla nowych inwestycji budowlanych

Rolety zewnętrzne automatyczne – wygoda w codziennej obsłudze

Szukając rozwiązania, które umożliwi nam obsługę automatyczną, warto pytać producentów i dystrybutorów o rolety zewnętrzne w systemie elektrycznym. Wówczas ich obsługa możliwa jest z pozycji kontrolera, np. smartfona, co znacznie poprawia komfort i jest przyjazne między innymi dla osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Rozwiązania te są oczywiście proporcjonalnie droższe, niż tradycyjne rolety zewnętrzne na okna. Średnio to ok. 700 – 1000 zł.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Jeśli chcemy zwiększyć funkcjonalność naszych osłon, warto postawić na rolety okienne zewnętrzne z atestem bezpieczeństwa. Gwarantują one podwyższony standard ochrony. Najniższy to RC1, który chroni dodatkowo domowników przed fizycznym aktem uszkodzenia rolet i włamania. Najwyższy standard bezpieczeństwa, czyli rolety zewnętrzne RC6 chronią przed najbardziej wyspecjalizowanymi technikami włamania, przewidującymi między innymi użycie narzędzi o dużej mocy, jak szlifierki czy piły kątowe.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx