Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Na naukę rysowania nigdy nie jest za późno!

Zdobywanie nowych umiejętności na różnych etapach naszego życia jest czymś zupełnie normalnym. Rysować zaczynamy już jako małe dzieci. Nawet jeśli nasze prace z tamtego okresu nie były spektakularne, często zajęcie to mogło nam się spodobać do tego stopnia , że nie przestaliśmy tego robić w okresie dorosłości. Czy mimo wielu lat na karku możemy jeszcze w tej materii rozwinąć skrzydła?

Artyści amatorzy mają mnóstwo ciekawych pomysłów, jednak ich realizacja czasem jest daleka od ideału. Gdyby tylko znali się lepiej na technikach, jakimi rządzi się sztuka rysunku, z pewnością wiele z ich dotychczasowych prac można by określić mianem dzieł sztuki. Dlatego warto pomyśleć o nauczeniu się czegoś więcej w tym zakresie, by tworzyć jeszcze lepsze rysunki.

Nowe podejście do zagadnienia

Drobne niuanse mogą często przesądzić o rezultatach ciężkiej pracy. W zależności od tego, co i kto maluje, rysunki mogą powstawać przez długi czas. Często okazuje się, że można było poprzez niewielkie modyfikacje na poszczególnych etapach uzyskać znacznie lepsze efekty. Niestety nieznajomość wybranych technik nie pozwoliła twórcy wydobyć pełnego potencjału.

Świadomi swoich niedoskonałości chcemy robić coś lepiej. Dlatego też jednym z lepszych posunięć dla chcących zaliczyć progres w sztuce jest pójście na kurs rysunku. W Krakowie działa co najmniej kilka szkół tematycznych z tego zakresu, lecz na tym tle w szczególny sposób wyróżnia się TOTU. Świeże i w pełni profesjonalne podejście do edukowania zarówno hobbystów, jak i przyszłych profesjonalistów, widoczne jest tam na każdym kroku.

Świetnie dobrana kadra nauczycieli, którą tworzą dyplomowani architekci oraz artyści – graficy i dizajnerzy, pomogła do tej pory wielu kursantom dostać się na wymarzone studia na ASP i pokrewne uczelnie. Uczestnicy w większości przypadków dokonali gigantycznych postępów, nawet jeśli zaczynali od zupełnych podstaw.

Warto podjąć wyzwanie

Skoro można zrobić coś lepiej, to czemu już teraz nie spróbować tego dokonać? Rysowanie może w praktyce wyglądać znacznie lepiej, kiedy świadomie wykorzystuje się sprawdzone techniki. O nich możemy przeczytać w wielu książkach, jednak użycie ich w praktyce nie zawsze nam wychodzi. Właśnie w tym momencie okazuje się, że potrzebujemy bardziej czytelnych wskazań.

Najwięcej jesteśmy w stanie nauczyć się od najlepszych, stąd duży sens ma zapisanie się na profesjonalny kurs rysunku. W Warszawie w szkole TOTU wykładowcami są osoby, które posiadają odpowiedni zakres wiedzy i doświadczenia pozwalający na wytłumaczenie wszelkich zawiłości związanych ze sztuką rysowania. O tym, jak wyglądają organizowane tam lekcje, można dowiedzieć się między innymi stąd: https://totuwarszawa.pl/.

Rysowanie to niezwykle ciekawa pasja, którą z pewnością warto rozwijać. Zwykle za kredki chwytami w okresie dziecięcym i nie zawsze mamy na tyle odwagi, by czynić to dalej jako osoba dorosła. Wszelkie nasze obawy znikną, kiedy dowiemy się więcej na temat tej sztuki. Zapisując się na tematyczny kurs, zdobędziemy cenną wiedzę i zyskamy pewność do tego, by tworzyć ambitne prace.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx