Fotowoltaika – ceny instalacji fotowoltaicznej w 2020 r.

photovoltaic power station

Decyzje, podejmowane na szczeblu regionalnym i globalnym, a które dotyczą polityki ekologicznej, są kluczowe dla przyszłości naszej planety. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla wymieniane jest na krótkiej liście największych wyzwań cywilizacyjnych naszych czasów. Dzięki OZE możliwe jest produkowanie zielonej energii – przekonali się o tym Polacy, stawiając na instalacje fotowoltaiczne. Ile kosztują panele fotowoltaiczne oraz pozostałe elementy instalacji? Zapraszamy do lektury!

Ceny fotowoltaiki oraz krótką charakterystykę poszczególnych elementów systemów fotowoltaicznych przygotowaliśmy przy wsparciu serwisu brewa.pl, który jest liderem w branży systemów solarnych w Polsce. Podane ceny fotowoltaiki to wartości uśrednione, aktualne na czas przygotowania materiału, mogą więc różnić się w zależności od sytuacji ekonomicznej, regionu kraju oraz od indywidualnych zapotrzebowań gospodarstw domowych na prąd.

Fot. Fotowoltaika ceny na Brewa.pl

Cena: panele fotowoltaiczne

To najważniejszy i najdroższy element instalacji fotowoltaicznej. Panele słoneczne są dzisiaj zdecydowanie tańsze niż jeszcze około 5 lat temu, wynika to prawdopodobnie z większej przystępności samej technologii oraz ze zwiększenia się ilości dostawców na rynku. Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Możemy przyjąć, że średnio zapłacimy za sztukę ok 800 zł. Nietrudno więc policzyć, że koszt paneli fotowoltaicznych dla domu, który zamieszkują 4 osoby to ok 16 000 zł (dla 20 paneli). Optymalna ilość paneli fotowoltaicznych wyliczana jest na podstawie rachunków za prąd. Informacje o tym, jak wycenić instalacje fotowoltaiczną dla waszego domu oraz jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki można znaleźć na brewa.pl.

Pamiętajmy jednak, że aby móc korzystać z energii pozyskanej ze słońca do zasilania naszych sprzętów, wymagany będzie tzw. inwerter. Dobrej klasy, niezawodne urządzenie to koszt około 5 000 zł. Jest równie strategiczne co same panele fotowoltaiczne więc nie zalecamy szukać oszczędności na inwerterze.

Panele fotowoltaiczne: cena stelażu

To oczywiste, że trwała i niezawodna instalacja fotowoltaiczna wymaga solidnej konstrukcji, która umożliwi montaż i pracę w różnych warunkach atmosferycznych. Gdy już specjaliści wybiorą dla nas optymalne położenie paneli fotowoltaicznych, waży będzie sam montaż i jego technika. Odpowiadają za to wykwalifikowane firmy posiadające uprawnienia i sprzęt do prac na wysokościach.

Stelaże na panele fotowoltaiczne kosztują ok 5 000 zł – cena została przyjęta dla ok 20 paneli fotowoltaicznych. Trzeba również doliczyć koszty pomniejszych, dodatkowych elementów instalacji, takich jak rozłączniki czy bezpieczniki, za które zapłacimy ok 500 – 800 zł.

W tym miejscu ponownie odradzamy oszczędności – stelaże na panele fotowoltaiczne muszą być wykonane profesjonalnie, z właściwych materiałów i połączone solidnymi technikami, co gwarantuje bezpieczeństwo domownikom i samej instalacji fotowoltaicznej. Samoróbki generują więc spore ryzyko, a w przypadku awarii wykluczają także opcję skorzystania z umowy gwarancyjnej.

Brewa.pl – Fotowoltaika ceny najlepsze w regionie!
Brewa Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Majkowska 17a
62-800 Kalisz
Tel. 62 590 42 82

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx