Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Jak wybrać najlepszą pralkę?

Wyposażenie domu czy mieszkania w odpowiedni sprzęt AGD nie należy do najłatwiejszych zadań. W przypadku niewielkiego sprzętu codziennego użytku możemy sobie pozwolić na zły wybór, ponieważ urządzenia te są z reguły dość tanie. Jednak poszukiwanie pralki wymaga sprawdzenia ważnych dla nas parametrów to trudniejsze zadanie, ponieważ pralka to większy wydatek. W końcu tego rodzaju sprzęt tego rodzaju kupuje się raz na kilkanaście lat. Pralka powinna więc spełniać zarówno te potrzeby, o których istnienia wiemy już w momencie zakupu, jak i te, które mogą pojawić się dopiero w przyszłości. Poza ceną dużą rolę odgrywa koszt codziennej eksploatacji urządzenia, w tym cena pobieranej energii elektrycznej oraz wody zużywanej do prania. Z naszego artykułu dowiesz się, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru pralki.

Pobór energii (klasa energetyczna)

Oznaczana za pomocą liter od w przedziale A+++ do D.  Jeśli zależy Ci na jak najmniejszym rachunku za prąd, wybierz pralkę o klasie A+_ lub wyższej, która gwarantuje najmniejsze możliwe zużycie prądu.

Zużycie wody

Podobnie jak w przypadku energii elektrycznej, zużycie wody także określane jest za pomocą klasy oznaczanej literami alfabetu. Oznaczenie A+++ cechuje sprzęt pozwalający ograniczenie ilości wykorzystanej do prania wody.

Liczba obrotów na minutę

Każdemu z nas zależy na tym, by mokre pranie schło jak najszybciej. Suszenie przyspiesza rozwieszenie pranej bielizny w słońcu lub na wietrze, jednak nie każdy z nas ma taką możliwość. Dlatego wybierając pralkę pamiętaj, by miała wysoką – od 700 wzwyż – ilość obrotów na minutę.

Poziom hałasu

O ile samo pranie zazwyczaj nie bywa szczególnie hałaśliwym procesem, o tyle odwirowywanie, zwłaszcza na najwyższych obrotach, może akceptowaną granicę hałasu. Jeśli wybierasz pralkę do niewielkiego mieszkania lub po prostu zależy Ci na ciszy, zwróć uwagę by posiadała ona funkcję wyciszenia bębna.

Różnorodność programów

Pralki automatyczne charakteryzują się dużą łatwością obsługi. Zaprogramowane w pamięci urządzenia ustawienia pozwalają wybrać odpowiednią konfigurację za pomocą przycisków lub pokrętła, bez potrzeby osobnego ustawiania każdego z parametrów.

Pojemność bębna

Ilość prania, które możemy załadować do pralki na jeden cykl, ograniczona jest wielkością bębna. Jeśli więc w Twoim domu pierze się dużo i często, zainwestuj w pralkę otwierana z przodu. Maksymalna pojemność pralek ładowanych od góry wynosi około 6 kilogramów, podczas gdy pralki z przednimi drzwiczkami pozwalają wyprać nawet do 8 kilogramów ubrań.

Sprawdź ofertę pralek Beko dostępnych na Neo24: https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki.html?producent=beko i wybierz najlepszą dla siebie.

Dodatkowe funkcje

Producenci artykułów gospodarstwa domowego wzbogacają pralki w coraz więcej funkcji umożliwiających bardziej ekonomiczne, ekologiczne i efektywny pranie. Do najpopularniejszych należą:

– Automatyka wagowa, umożliwiająca dostosowanie programu do wagi pranej przez nas bielizny.

– Pranie ze zraszaniem (znane też jako „prysznic”, „pranie deszczowe”, Direct Spray lub Jet System), czyli pranie z pęcherzykami powietrza, które zwiększają efektywność prania przy mniejszym jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.

Redukcja piany oznaczająca automatyczne wypompowanie wody z pianą i pobranie czystej przed płukaniem.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx