Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 kwietnia 2023

Visuo ZEN K1 – dobry i tani dron

Visuo ZEN K1 dron

Dron Visuo Zen K1 to składana maszyna z kamerą 4K, obsługą technologii GPS i wyborem różnych inteligentnych trybów latania – a do tego kosztuje mniej niż 1000 zł. Zwykle drony w tym przedziale cenowym mają różne wady – a jak jest w tym wypadku? Czy to dron idealny, czy być może to zbyt piękne, aby było prawdziwe?

ZEN K1 to porządny sprzęt operujący technologią GPS, a dla wielu osób to byłby idealny dron na start. Jest stabilny, może robić zdjęcia i nagrywać filmiki. Posiada różne inteligentne tryby lotu. Drona można złożyć i wziąć go gdzieś ze sobą, a do tego latanie tym urządzeniem to sama przyjemność.

Drony poniżej 1000 PLN  – wady

W podobnym zakresie cenowym znajdziemy wiele urządzeń, więc co wyróżnia Zen K1 spośród nich? Praktycznie każdy z nich jednak ma tę samą wadę, którą jest kamera – owszem, może ona robić zdjęcia 4K i nagrywać filmy 2K, ale ilość FPS (frames per second) nie wykracza raczej poza 20, w związku z czym nie możemy liczyć na gładki obraz. Ponadto znacznym problemem jest zakrzywienie horyzontu. Te kwestie tyczą się wszystkich dronów z tego przedziału cenowego, które testowaliśmy.

Visuo Zen K1 – czy warto kupić?

Początkującym lub po prostu osobom, która nie ma wysokich oczekiwań w tej kwestii, ten dron jak najbardziej się sprawdzi. Wykorzystuje technologię GPS i przepływu optycznego, aby pomóc utrzymać się w jednym miejscu. W naszej ocenie tryb „follow me” działa całkiem dobrze, a funkcja powrotu do „domu” sprawdza się w nagłych wypadkach – dron robi to także automatycznie gdy traci sygnał lub wyczerpuje się bateria. Visuo Zen K1 ma także funkcję wielopunktowego planowania trasy oraz dobrze radzi sobie z orbitowaniem. Ciekawą opcją jest rozpoznawanie gestów – urządzenie może rozpoznać gesty wykonywane przez osobę znajdującą się nie dalej niż 3 m od niego.  

O ile wspominaliśmy już o średniej jakości materiałów foto i wideo, to ten model ma też kilka mocnych stron. Ogólny profil kolorów przypadł nam do gustu. O ile nagrywanie filmów może nie wychodzić idealnie, to zdjęcia wychodzą zupełnie przyzwoite – dron pozwala na kontrolę kąta kamery za pomocą samego urządzenia.

Specyfikacja Visuo ZEN K1

Visuo Zen K1 może pochwalić się czasem lotu do 28 minut na jednej baterii – to całkiem imponujący wynik i znacznie lepszy od innych dronów w tym przedziale cenowym. Bateria ładuje się do 4,5 h. Zasięg lotu wynosi do 500 metrów, ale tryb pierwszej osoby jest ograniczony do Twojego połączenia Wi-Fi. Same urządzenie jest też dość lekkie – waży mniej niż 0,5 kg.

Gdzie kupić Visuo Zen K1?

W swojej randze cenowej ten dron zdecydowanie deklasuje konkurencję. Jeżeli jest to sprzęt, którego szukasz, zajrzyj na https://kapitandron.pl – sklep posiada ten dron w ofercie wraz z wysyłką z Polski, więc sprzęt może być u Ciebie już po kilku dniach. Ten sklep to sprawdzone miejsce z dobrą pozycją na rynku – na ich stronie znajdziesz także sekcję poświęconą poradom dla osób zajmujących się dronami.

Warto przy okazji wyposażyć się w niezbędne akcesoria, takie jak torba na drona, zapasowy akumulator czy karta SD wraz z czytnikiem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx