Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Jak wykorzystać tablice magnetyczne w kreatywny sposób?

tablice magnetyczne

Tablica magnetyczna to gadżet, który może ułatwić życie niejednemu rodzicowi, ale ma swoje zastosowanie w życiu dorosłych. Do jej nieocenionych zalet należy zaliczyć możliwość wielokrotnego ścierania tekstów i nanoszenie nowych, ale również możliwość przypinania do niej różnych drobnych przedmiotów i treści za pomocą magnesów. Jej zastosowanie jest nieograniczone, jednak najczęściej wykorzystujemy ją w procesie nauki, szkoleń lub w celu notowania ważnych dla nas rzeczy. Tablice magnetyczne można jednak wykorzystać w kreatywny sposób.

Tablica na zdjęcia

Świetnym pomysłem na wykorzystanie tablicy magnetycznej w naszym domu będzie stworzenie z niej obszaru na którym zawiesimy nasze ulubione zdjęcia. Ze względu na duży rozmiar oferowanych tablic możemy umieścić na niej dużą ilość fotografii, a także stworzyć kompozycje przyjemne dla oka, które będą przywodziły na myśl miłe wspomnienia. Warto zauważyć, że tablice magnetyczne na ścianę są również projektowane w taki sposób, aby stanowiły ładną ozdobę naszego domu, nie tylko praktyczny i funkcjonalny gadżet.

Moodboard – tablica inspiracji

Moodboard, czyli w dosłownym tłumaczeniu „deska nastroju” to forma organizacji swojego procesu twórczego, która przybyła do nas z zachodu i służy do kreatywnego zarządzania swoimi inspiracjami. Na takiej tablicy możemy umieścić zestawienia wszystkich rzeczy, które w jakiś sposób nas inspirują oraz napędzają do pracy. W przypadku, kiedy planujemy np. remont mieszkania, na moodboardzie możemy zamieszczać zdjęcia mebli, gotowych projektów, próbek kolorów, tekstyliów itd. Wszystko to ma za zadanie poukładać nasz pomysł na tyle, abyśmy mogli go sobie lepiej zwizualizować. Moodboardy służą nie tylko kreatywnemu projektowaniu, mogą także stanowić niepowtarzalną ozdobę, która odda nasz niepowtarzalny charakter oraz postrzeganie rzeczywistości.

Miejsce do notowania swoich złotych myśli

Tablice magnetyczne mogą tez stanowić miejsce do notowania naszych pomysłów, złotych myśli lub komunikatów dla gości i bliskich. Przy pomocy markerów suchościeralnych możesz zmodyfikować ją w ten sposób, aby stanowiła niepowtarzalny kawałek sztuki w Twoim własnym domu. Nawet, jeżeli któreś hasło przestanie być aktualne, lub będziesz chciał dodać coś nowego możesz to zrobić w łatwy sposób ścierając starą treść i zastępując ją nową.

Miejsce do gier i zabaw z dziećmi

Tablice magnetyczne są wprost idealnym narzędziem do edukacji i pobudzania naszych dzieci. Możemy na nich grać w kalambury lub inne gry wymagające notowania bądź rysowania. Ponadto nasi najmłodsi członkowie rodziny mogą puścić wodzę fantazji i oddać się swoim własnym procesom twórczym bez ryzyka, że przy okazji ucierpi ściana bądź inna powierzchnia.

Tablice magnetyczne w domu – podsumowanie

Jedną z największych zalet tablic magnetycznych jest fakt, że mogą zostać wykorzystane na wiele kreatywnych i praktycznych sposobów. Począwszy od celów edukacyjnych oraz organizacyjnych własnej pracy, po czysto rozrywkowe. Dodatkowo, dzięki jej niepowtarzalnym właściwością, można z łatwością przekształcić ją w zależności od aktualnych potrzeb do własnych celów.

Źródło zdjęć: freepik.com

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx