11 kwietnia 2021

Windy osobowe: ułatwienie nie tylko dla starszych i niepełnosprawnych

Windy osobowe

Osiem stopni, średnio cztery i pół metra w górę, a zmęczenie jak po wbiegnięciu na Giewont. Mowa oczywiście o wchodzeniu po schodach, które dla jednych jest zwykłą i codzienną czynnością, jaką wykonują bez większego problemu, a dla innych wyzwaniem, z którym niechętnie się mierzą. Dlatego pojawienie się pierwszych wind było ogromnym ułatwieniem dla wielu osób, z którego korzysta się do dzisiaj.

Powszechność dźwigów osobowych

Windy osobowe to urządzenia mechaniczne lub elektryczne wykorzystujące napędy hydrauliczne lub pobierające moc z sieci. Dzięki swojej uniwersalności, różnorodności modeli oraz dużej elastyczności producentów, którzy potrafią je dostosować do każdych warunków, windy można spotkać właściwie wszędzie. Oczywiście ich głównym przeznaczeniem są budynki mieszkalne, ale też użyteczności publicznej. Dźwigi osobowe przeznaczone do transportu ludzi jak z oferty http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe znajdziemy na dworcach, lotniskach, w szkołach, na uczelniach, w sklepach, galeriach, urzędach, kinach czy teatrach. Są powszechne w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, SPA a nawet w stołecznym metrze.

Kto korzysta z wind?

Chociaż założeniem działania wind osobowych jest pomoc osobom, które mają problemy z poruszaniem się, a także ludziom starszym i schorowanym, dzisiaj z dźwigów osobowych korzysta każdy. Osoby mieszkające na najwyższych piętrach, jak i ci, którzy mają mieszkania na pierwszym lub drugim. Winda to ułatwienie, a do tego pozwala na szybsze i mniej męczące wwiezienie ciężkich zakupów, wózka z dzieckiem czy mebli podczas przeprowadzki albo remontu. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdego bez względu na jego wiek, płeć czy zdrowie.

Polscy producenci wind

W środowisku branżowym polscy producenci nie bez przyczyny uchodzą za jednych z najlepszych w światowej branży. Polskie windy cechują się dużą uniwersalnością modeli i dostosowaniem do różnorodnych warunków i potrzeb inwestorów. Ze względu na bardzo proste budowy maszynerii i silników są też o wiele bardziej niezawodne niż wiele innych wind produkowanych przez konkurentów na całym świecie i nafaszerowanych zawodną elektroniką.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x