Jaki rodzaj piłek golfowych najlepiej wybrać?

Wybór piłeczek golfowych na pozór wydaje się prosty, w końcu piłka to piłka. Jednak w rzeczywistości dobór piłeczki ma ogromne znaczenie, zwłaszcza dla graczy zaawansowanych. Na rynku jest ogromny wachlarz piłek – ponad 20 uznanych firm zajmuje się ich produkcją, dodatkowo każda z nich produkuje najczęściej kilka rodzajów. Dodatkowo rozpiętość cenowa w przypadku niektórych artykułów jest bardzo duża. Trudno jest się w tym wszystkim zorientować i wybrać odpowiednie dla siebie piłeczki golfowe.

Przy wyborze piłek golfowych może decydować upodobanie do danej marki lub producenta, koszt produktu, jego dostępność oraz promocje. Różnica w cenach jest tutaj dość istotna. W przypadku akcesoriów, kijów golfowych czy nawet wózka golfowego często jesteśmy w stanie dołożyć więcej, aby mieć upragniony przedmiot. Jeśli chodzi o piłki golfowe, to sytuacja wygląda nieco inaczej. W końcu w trakcie gry często gubimy kilka, a nawet kilkanaście piłeczek, co często zdarza się na początku drogi w tym sporcie. Cena kilku złotych za średniej jakości nową piłkę może okazać się granicą nie do przeskoczenia dla nowych graczy. Są jednak idealne rozwiązania, które mogą pomóc początkującym, o czym przeczytasz w kolejnych częściach tego wpisu lub na stronie Sklep Golfowy Bogigolf.

Parametry piłek golfowych – oznaczenia

Każdy gracz powinien mieć chociaż minimum wiedzy nie tylko na temat związany z takim aspektem jak kije golfowe ale również piłeczek podczas ich wyboru. Największą różnicą w piłeczkach do golfa są warstwy. To od nich oraz od wykorzystanych substytutów zależy, jaki torem lotu będzie charakteryzować się dany model. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość piłeczki.

Najgorszej jakości piłeczki są jednowarstwowe. Są produkowane z gumoplastiku i są zdecydowanie najtwardsze ze wszystkich. Górna warstwa, którą pokryta jest każda piłeczka, to surylyna. Zaletą tego rodzaju produktów jest najniższa cena i wysoka trwałość, jednak korzystanie z takich piłeczek może zdecydowanie obniżać Twoje efekty na polu golfowym.

Kolejnym rodzajem i dużo lepszym wyborem są dwuwarstwowe piłeczki golfowe. Ten rodzaj daje dużo lepsze efekty przy niewygórowanej cenie za każdą sztukę. Jest to dobry wybór zarówno dla początkującego, jak i średnio zaawansowanego gracza.

Trzy- i czterowarstwowe piłeczki golfowe dedykowane są dla zawodowców. Są one zdecydowanie droższe. W przypadku niektórych modeli, jedna piłeczka może kosztować prawie 30 złotych. Jednak stosowanie tego rodzaju miękkich piłeczek daje najlepsze efekty.

Piłki golfowe dla graczy początkujących i zaawansowanych

Warto wiedzieć, że wyróżnia się pięć stopni zaawansowania i doświadczenia w golfie. Gracze początkujący to pierwsza kategoria, czyli golfiści dopiero zaczynający przygodę z tym niesamowitym sportem. Dla każdego nowego gracza najlepsze piłki są te z najniższą ceną. Na początku drogi liczy się nauka swingu, odpowiedniej postawy, pewnego chwytu i zwyczajne złapanie bakcyla. Im tańsza piłka, tym będzie ona lepszym rozwiązaniem. Amator to kolejny stopień doświadczenia, który określa gracza z niewielkim doświadczeniem. Amatorów określa się od HCP 36. Ten współczynnik oznacza wyrównanie szans dla graczy, którzy mają dodatkowe ilości uderzeń w meczu. Gracz, który ukształtował już nieco swój styl, powinien wybierać piłeczki dwuwarstwowe, które mogą poprawić jego wyniki. W sytuacji, gdy liczy się dla Ciebie cena, możesz poszukać piłek używanych. Gracze zaawansowani od HCP 27 powinni stosować tylko piłeczki dwuwarstwowe, a jeśli Cię stać, to nawet lepsze. Najważniejsze jednak jest to, aby nie wybierać gorszej jakości piłek golfowych, kiedy przyzwyczailiśmy się już do konkretnego rodzaju. Regres może spowodować dużo gorsze rezultaty, a nawet stworzenie złych nawyków. Gracze doświadczeni do HPC 18 i zaawansowani do HPC 9 zwykle najlepiej wiedzą, która piłeczka daje im najlepsze rezultaty. Nie ma nic lepszego niż piłeczki trzywarstwowe oraz czterowarstwowe, których pionierem jest Nike.

Używane piłki golfowe – czy warto?

W naszej ofercie znajdują się używane piłeczki golfowe i często nasi klienci pytają, czy warto je kupować. Jest to bardzo dobre pytanie. Na pewno jest to idealnie rozwiązanie dla wszystkich graczy początkujących i amatorów, którzy nadal tracą sporo piłek. Używane piłki można kupić w najlepszej cenie, a często sprawdzają się one dużo lepiej niż droższe, nowe piłeczki jednowarstwowe. Jeśli jesteś na początku drogi z golfem, kup jeden zestaw używanych piłeczek i sam oceń, czy warto. Nie jest to duży wydatek, a może okazać się, że w przyszłości możesz sporo zaoszczędzić.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx