Drugie życie komputera

Przyzwyczailiśmy się do tego, że komputer stacjonarny lub laptop jest podstawowym elementem w biurze, w domu, w urzędach i miejscach użyteczności publicznej. To pewien standard, który można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W efekcie technologia rozwija się tak szybko, że ciężko za nią nadążyć, a kolejne kolekcje zdobywają wiernych zwolenników. Wiele firm decyduje się na leasing laptopów. To doskonała opcja, aby zawsze korzystać z najnowocześniejszego sprzętu na rynku oraz urządzeń dedykowanych do zastosowań biznesowych. Z drugiej strony po danym okresie czasu laptopy można oddać i podpisać umowę leasingową na kolejne nowe urządzenia. Te używane natomiast są sprawdzane i przygotowane do dalszej sprzedaży.

  1. Dlaczego warto kupić poleasingowy laptop „biznesowy”?
  2. Przede wszystkim trwałość

Dlaczego warto kupić poleasingowy laptop „biznesowy”?

Od lat producenci najważniejszych komputerów przenośnych podzielili rynek dedykowany klientom detalicznym i ten biznesowy. Jak się można domyślać, w tej drugiej kategorii dostępne są zdecydowanie lepsze laptopy. Być może nie zawsze atrakcyjnie wyglądają, ale z pewnością mają zdecydowanie bardziej wyśrubowane parametry. Poza tym wyposażone są również w trwalsze obudowy, a także większą liczbę opcji konfiguracyjnych, co przekłada się oczywiście na ich użyteczność. Mają pewną wadę – są po prostu droższe. Dzięki temu jednak, że są bezawaryjne, to działają kilka lat i spełniają najwyższe standardy jakości. I dlatego firmy inwestują w komputery z serii biznesowych, a ci, którzy szukają tańszej alternatywy, bez problemu mogą kupić poleasingowe i używane Laptopy, notebooki, ultrabooki – Allegro.pl, które wróciły po leasingu.

Przede wszystkim trwałość

O ile laptopy dla klientów detalicznych zachwycają designem, podświetleniami, efektami, to te z wyższej półki mają po prostu działać. Z praktycznego punktu widzenia są również bardziej odporne na zalanie, brud, upadek oraz zarysowania. Te obudowy, klawiatury i zawiasy po prostu muszą dużo wytrzymać, bo w firmach nikt się nie będzie nad nimi rozczulał. Poza tym dość prosty klasyczny wygląd zawsze będzie w modzie, więc nawet używany będzie się rewelacyjnie prezentować. Dla firm – szczególnie tych, które biorą laptopy w leasing, cena sprzętu nie jest wartością priorytetową. Liczy się  niezawodność, przydatność i łatwość serwisu, a to gwarantuje brak problemów z urządzeniami i minimalizowanie ryzyko przestojów. Kupując taki sprzęt nawet kilkuletni, możesz mieć pewność, że nabywasz laptopa z wyższej półki, który dodatkowo został przygotowany dla kolejnego użytkownika. I tu też cena będzie miała bardzo ważne znaczenie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx