Co to jest serum i dlaczego warto je stosować?

Z biegiem czasu większość kobiet zaczyna przywiązywać coraz większą uwagę do pielęgnacji swojego ciała, a zwłaszcza twarzy, gdzie skóra jest najbardziej wrażliwa i podatna na przedwcześnie zachodzące procesy starzenia. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na skuteczną pielęgnację, ponieważ każdy typ skóry wyróżnia się nieco innym wachlarzem potrzeb, jednak istnieje pewien zestaw kosmetyków, które każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Jednym z takich produktów jest serum do twarzy, które często określane jest mianem kosmetyku do zadań specjalnych. Dlaczego?

  • Serum – co to jest?

Serum to nic innego jak kosmetyk, który w odróżnieniu od pozostałych produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy składa się z silnie skoncentrowanych składników aktywnych wykazujących się wysoką skutecznością w walce z różnymi dolegliwościami czy problemami skóry twarzy. Serum na bazie naturalnych składników opierają swoją formułę najczęściej na ekstraktach i olejach roślinnych wzbogaconych dodatkowo o witaminy czy hydrolaty kwiatowe, dlatego też są bezpieczne niemal dla każdego rodzaju skóry.

  • Serum do twarzy a kremy

Podstawą codziennej porannej pielęgnacji, jak i tej wieczornej, jest stosowanie kremów o działaniu dostosowanym do wymagań naszej skóry. Mogą to być kremy o właściwościach m.in. nawilżających, ujędrniających, regenerujących, rozświetlających czy matujących, jednak ich działanie nastawione jest na efekty długofalowe. Serum do twarzy natomiast jest produktem, którego nie należy stosować codziennie, a jedynie okresowo, przy widocznie gorszej kondycji skóry twarzy. Serum, dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych, przynosi widoczne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, najczęściej już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Różnicę między serum do twarzy a kremem widać konsystencji obu kosmetyków – serum to najczęściej lekka emulsja lub olejek, natomiast krem jest zdecydowanie bardziej gęsty.

  • Jak używać serum do twarzy?

Jeśli cera potrzebuje intensywnego nawilżenia, odbudowy czy kuracji przeciwzmarszczkowej, warto sięgnąć po naturalne serum do twarzy, które pomoże szybko uporać się z problemami natury dermatologicznej. Aplikacja serum na twarz jest niezwykle prosta, jednak należy w codziennej pielęgnacji niezwykle ważna jest kolejność nakładania kosmetyków na skórę. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy żelem i nałożeniu toniku, należy nałożyć serum. Składniki aktywne zawarte w kosmetyku lepiej się wchłoną, a co za tym idzie – szybciej przyniosą pożądane efekty. Dopiero po nałożeniu serum należy sięgnąć po krem, który wzmocni działanie serum poprzez zatrzymanie składników aktywnych w głębi skóry.

  • Serum do twarzy – gdzie kupić?

Serum do twarzy to absolutny „must have” każdej kobiety, jednak należy pamiętać o dobraniu kosmetyku zgodnie z wymaganiami swojej cery. Serum dostępne są w każdej drogerii czy sklepie kosmetycznym, jednak warto szukać produktu na bazie naturalnych składników, które nie zapchają porów i nie podrażnią skóry. Dobrej jakości serum do twarzy warto szukać w https://www.natuo.pl/ , gdzie aż roi się od produktów polskich marek, które coraz mocniej przebijają się do ścisłej czołówki polskiej branży kosmetycznej.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx