Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Dlaczego twórcza integracja online to genialny pomysł?

Siedzenie w domu jest obecnie metodą pracy, odpoczynku, spędzania czasu z rodziną, a czasami nawet rekreacji. „Covidowa” rzeczywistość zmusiła lwią część dużych i małych firm do wysłania swoich pracowników do domu i kazała im pracować za pośrednictwem łącza internetowego. Wobec tego do sieci przeniosło się także wiele wydarzeń i aktywności, które dotąd kojarzyły się widocznie z fizycznym spotkaniem i kontaktem twarzą w twarz – choćby integracja firmowa. W domu wszystko walczy o naszą uwagę, więc kreatywność i zmuszenie do twórczego działania jest na wagę złota. Dlaczego warto wpleść ten proces w integrację online?

  1. „Trening mózgu” jest zawsze pożądany

Niektórzy pracownicy działają w formie „home office” już od kilku miesięcy – a nawet od pół roku. Praca w domu to spore wyzwanie, ponieważ wszystko walczy o naszą uwagę, rozprasza nas partner lub partnerka, dzieci, zwierzęta domowe a nawet program w telewizji. Koncentracja i skupienie są na wagę złota, więc integracja poprzez np. wspólne tworzenie czegoś ciekawego będzie tu prawdziwym zbawieniem. Zadaniem grupy może być na przykład wspólne stworzenie teledysku z fabułą dotyczącą firmy, bądź fikcyjnych postaci wymyślonych przez autorów. Projekt wymaga pomysłu, wyobraźni, skupienia i współpracy, przy czym nie będzie kojarzyć się z typową mozolną pracą od 9 do 17 każdego dnia. Trening mózgu przez zabawę towarzyszy nam od najmłodszych lat i zawsze warto powrócić do tej prostej, ale jakże skutecznej techniki.

  1. Miła odmiana dla „gapienia się w komputer”

Integracja online to obecnie bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, a potentaci branży eventowej (jak Argentum Event) dostosowali swoje oferty do nowej rzeczywistości. Oczywiście można, w ramach rozrywki, zaproponować uczestnikom występ muzyczny, kabaret, stand-up czy nawet wywiad z ciekawym człowiekiem. Są to bardzo interesujące pomysły, które często znajdują uznanie wśród zaproszonych. Niemniej jednak praca zdalna polega na patrzeniu się w monitor i wykonywaniu powtarzalnych czynności od 6 do 8 godzin. Ponieważ integracja zdalna siłą rzeczy odbywać musi się za pośrednictwem tego samego monitora, być może warto nieco pobudzić kreatywność pracowników i pozwolić im zrobić coś innego zamiast organizować rozrywkę wokół biernego oglądania.

  1. Nic tak nie spaja zespołu, jak twórcze myślenie

Każdy jest dobry w czymś innym, a wspólny projekt wymaga wykorzystania każdego potencjalnego talentu u każdego z uczestników. Wszyscy mogą się wykazać, wszyscy mogą pokazać co potrafią, a niejednokrotnie może okazać się, że projekt pozwoli odkryć nieznane dotąd umiejętności czy talenty. Projekt taki jak wspólny teledysk wymaga artystycznej duszy, ale także zmysłu do nowinek technicznych, umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych. Tak więc jest to sytuacja, w której wygrywają wszyscy!

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Integracja online dla firm
3 lat temu

Zapraszamy do nas! https://integracjaonline.pl/

1
0
Dodaj komentarzx