Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Aplikacja dla uzależnionych, czyli jak możesz uzyskać pomoc?

Dlaczego warto się leczyć

Uzależnienie jest poważną chorobą, która wymaga leczenia. W Polsce pomoc możemy uzyskać w kilku miejscach, między innymi, możemy sięgnąć po aplikację dla uzależnionych. Nowe technologie rozwijają się wraz z nami, oferując coraz to ciekawsze rozwiązania w wielu sektorach naszego życia. Terapia przez internet, zwłaszcza w przypadku globalnej epidemii, może okazać się właśnie tym narzędziem, które pomoże nam wyjść z nałogu.

Dlaczego warto się leczyć?

Uzależnienie to choroba, a zatem możemy podjąć działania w celu wyleczenia się. Wiele osób jeszcze zmaga się z właściwym pojmowaniem zjawiska, jakim są uzależnienia. Rozumiemy przecież, że jeśli coś jest dla nas destrukcyjne to powinniśmy przestać wykonywać tę czynność. Fakt, że tego nie robimy jest sprzeczny z tym, co pojmujemy za rozsądne czy pożądane w tej sytuacji zachowanie. Dlatego też, wokół uzależnień wytwarza się wiele wstydu, niezrozumienia i wrogości względem chorych.

Uzależnienie, w dużym skrócie, to silny impuls do powtarzania danej czynności czy przyjmowania substancji. Oprócz uzależnienia psychicznego, dochodzi do tego uzależnienie fizyczne, kiedy zaczynamy odczuwać silne dolegliwości fizyczne, kiedy odstawimy nasz narkotyk. Nad uzależnieniem bardzo ciężko zdobyć kontrolę, a chory sam przekona się do wszystkiego, byleby usprawiedliwić swoje destrukcyjne działania. To złożony problem, który wymaga asysty specjalistów, takich jak terapeuci, lekarze i psychiatrzy.

Warto się leczyć, gdyż uzależnienie może odebrać nam kontrolę nad całym naszym życiem, zniszczyć wszystkie ważne relacje, pogrzebać karierę i zrujnować nas finansowo. Warto szukać pomocy wcześnie, gdy zauważymy pierwsze symptomy problemu.

Aplikacja dla uzależnionych

Aplikacja dla uzależnionych to jedno z narzędzi, które ma służyć w uzyskaniu pomocy przez chorych. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej, takiej jak Helping Hand, osoby uzależnione mogą połączyć się z terapeutami i uzyskać potrzebną pomoc. Aplikacja taka ma wiele zalet, na przykład umożliwia zachowanie całkowitej anonimowości, a także dostępna jest do użytkowania o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo, specjalistyczną pomoc możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób, które mieszkają poza miastem czy dla takich, których tryb życia uniemożliwia skorzystanie z bardziej tradycyjnych form terapii. Za pośrednictwem aplikacji możemy także odbywać terapię grupową. Fachowa pomoc czeka na nas zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy najbardziej – również już po zakończonej terapii, gdy chcemy uzyskać pomoc doraźną, by nie popaść w nałóg po raz kolejny. Wystarczy mieć telefon komórkowy z dostępem do internetu i możliwością instalacji aplikacji mobilnej. 

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx