Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Jak skuteczny jest omułek zielonowargowy na stawy i kości?

Jak skuteczny jest omułek zielonowargowy na stawy i kości?

Rynek ze zdrową żywnością rośnie w oczach. Na nasz rodzimy teren spływają produkty z różnych stron świata, wiele z nich nazywanych jest naturalnymi suplementami diety, ze względu na na swoje działanie prozdrowotne. Przykładem takiego preparatu jest omułek zielonowargowy w kapsułkach. O jego zastosowanie oraz wartości zapytaliśmy eksperta ds. zdrowego żywienia z serwisu ekoflos.pl.

W naturze omułek zielonowargowy to zwykły, niczym nie wyróżniający się skorupiak – małża o zielonkawym kolorze. Na ich populację natrafimy w Nowej Zelandii – to tam omułek zielonowargowy bytuje w naturze, jednak dzięki rozwojowi naturalnego suplementu diety w postaci ekstraktu, możemy spotkać go niemal na całym świecie.

Omułek zielonowargowy: opinie i zastosowanie

Najprościej skojarzyć koncentrat z omułka zielonowargowego z układem stawowo-kostnym. To tutaj regularne przyjmowanie tego preparatu będzie miało najwięcej korzyści. Wiele osób w naszym kraju, zwłaszcza w podeszłym wieku, narzeka na problemy zwyrodnieniowe i reumatyczne, znajdą się także i osoby młodsze po przebytych chorobach stawowych, kontuzjach itp. Ich codzienne życie wiąże się z bólem, kłuciem, osłabieniem i ograniczeniem ruchowym. To właśnie taki preparat jak omułek zielonowargowy powinien znaleźć się w ich codziennej diecie.

Wraz z wiekiem, lub wskutek niektórych wyjątkowo przykrych chorób, zawartość tzw. glukozaminy maleje, a to właśnie ona decyduje o budowie tkanek i chrząstek w stawach. Omułek (kapsułki dostępne na ekoflos.pl) wydaje się być jednym z naturalnych wyborów – nie jest to lek, a jedynie zdrowy preparat, który wesprze terapie i poprawi komfort życia, wzmacniając i odbudowując okolice stawów oraz kości.

Jak stosować omułek zielonowargowy? Aby poprawić efektywność i ułatwić zażywanie tego preparatu, dystrybuuje się go jako kapsułki. Omułek zielonowargowy jest też czasami składnikiem niektórych maści i kremów, stosowanych miejscowo, jednak według opinii użytkowników, to właśnie kapsułki sprawdzają się najlepiej.

Koncentrat z omułka zielonowargowego – naturalne serum na stawy?

Preparat ten jest szeroko polecany osobo, które ukończyły 50 rok życia jako naturalna profilaktyka dla zdrowych stawów i kości. Omułek zielonowargowy spowalnia procesy starzenia się, wpływa także na elastyczność skóry, stymulując produkcję kolagenu. Dzięki zawartości kwasu krzemowego, korzystnie wpływa na cerę, a także na stan włosów i paznokci, właściwie je regenerując. Kapsułki omułka zielonowargowego zalecane są także kobietom w okresie menopauzy.

Omułek zielonowargowy – cena, jak stosować?

W sklepie ekoflos.pl dostępne jest opakowanie 170 szt., a cena to 72 zł. To zatem relatywnie niedrogo. Maksymalna dzienna dawka to 1 500 mg. Dawka ta jednak może zostać nawet podwojona w przypadku bolesnych stanów zapalnych. Kiedy widać efekty stosowania? Jest to raczej długotrwałe i sukcesywne przyjmowanie, dlatego wyraźne efekty kuracji przyjdą po koło 2-4 miesiącach.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx