Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Tort weselny – Sprawdź, jak oczarować gości!

Tort weselny jest symbolem dostatniego i szczęśliwego życia Pary Młodej. Choć niegdyś nie przywiązywano do niego aż tak dużej wagi, dziś torty weselne to prawdziwe dzieła sztuki. Sprawdźcie, jak wybrać idealny tort, który oczaruje Waszych gości zarówno swoim smakiem, jak i samym wyglądem. 

Oryginalny smak 

Niezwykle istotną kwestią związaną z zamawianiem tortu weselnego, jest wybranie odpowiedniego smaku, który przypadnie do gustu wszystkim gościom. Jaki smak będzie odpowiedni? Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każdy z gości z pewnością ma bowiem nieco inny gust. Jak więc pogodzić wszystkich, tak aby każdy zachwycił się oryginalnym smakiem tortu? Jeśli Wasi goście to tradycjonaliści, postawcie na sprawdzone propozycje. W tej materii od lat króluje oczywiście śmietanka i czekolada. Jeśli Wasi goście są nieco bardziej otwarci na nowości kulinarne, postawcie na tort o odważnym, zaskakującym smaku. W każdym przypadku zadbajcie także o to, aby w torcie pojawiła się swego rodzaju „niespodzianka”. Krem powinien być wypełniony owocami, dodatkiem owocowych musów, pralin lub innych ozdobników, które będą stanowić nieoczywiste połączenie. Warto przed dokonaniem wyboru umówić się w wybranej pracowni na degustację. Dzięki temu unikniecie błędnego wyboru, a w dniu wesela nic Was nie zaskoczy.  

Nietuzinkowy wygląd 

Wygląd tortu ma ogromne znaczenie. Najlepiej jeśli będzie on spójny ze stylem całego przyjęcia i motywem przewodnim. Jeśli Wasze wesele będzie utrzymane w klimacie boho, tort może np. zostać udekorowany makramami lub piórami. Jeśli na Waszym przyjęciu będzie królował styl rustykalny, nie zapomnijcie o dodatkach w postaci polnych kwiatów i liści eukaliptusa. Wielbicielom nowoczesnych rozwiązań rekomendujemy wybór tortu, którego kształt wykorzystywać będzie motyw geometrycznych figur. Jeśli zaś na Waszym przyjęciu nie będzie jednego, określonego stylu, postawcie na wygląd tortu, który utrzymany będzie w kolorystyce wykorzystanej w kompozycjach kwiatowych. Na rynku dostępnych jest wiele pracowni, które specjalizują się w tworzeniu nietuzinkowych tortów. Jedną z nich jest pracownia artystyczna Sarzyński. Przykładowe prace możecie zobaczyć na stronie https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/wesele/torty-weselne

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx