Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Patent na łatwiejsze gotowanie i przechowywanie potraw

Każda gospodyni domowa albo jakakolwiek osoba przygotowująca posiłki w domu szuka rozwiązań na proste przygotowywanie potraw. Często zdarza się, że pewną porcję jedzenia chcemy zachować na później i zastanawiamy się, jak najlepiej to zrobić, aby nie utracić cennych składników odżywczych z pożywienia oraz zachować jego naturalną strukturę. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie folia aluminiowa w gwiazdki!

Pieczenie w piekarniku

Obróbka termiczna zawsze wiąże się ze zmniejszeniem wartościowości produktów jej poddawanych. Trudno wyobrazić sobie jednak gotowanie bez korzystania, np. z piekarnika. Aby zachować cenne witaminy i minerały w pożywieniu, upiecz je w folii aluminiowej w gwiazdki. W ten sposób można potraktować mięso, ryby, krewetki i warzywa. Mięso i ryby, przygotowane w ten sposób, będą soczyste, a warzywa idealnie miękkie. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie kaloryczności posiłku. Korzystanie z folii pozwala na zredukowanie ilości dodawanego tłuszczu, czego rezultatem jest mniejsza zawartość kalorii. W związku z tym, w folię aluminiową powinny zaopatrzyć się osoby na diecie redukcyjnej. Należy pamiętać, że w celu przygotowywania posiłków trzeba owinąć jedzenie błyszczącą stroną folii do wewnątrz. Folia jest tak zaprojektowana, że jej błyszcząca część odbija ciepło, dzięki czemu podczas pieczenia, jedzenie szybciej osiągnie pożądaną temperaturę.

Grillowanie

Folia aluminiowa w gwiazdki sprawdzi się również podczas grillowania. Można jej użyć podczas przyrządzania potraw na grillu i tym samym zadbać o większą wartościowość przygotowywanych dań, a także skorzystać z niej, smażąc na patelni grillowej w domu. Dzięki folii aluminiowej jedzenie nie przypali się i nie będzie nadmiernie wysuszone.

Przechowywanie

Zakupiona folia aluminiowa w gwiazdki, np. w sklepie online https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne, przyda się również do przechowywania i mrożenia produktów spożywczych. W takim przypadku należy pamiętać, aby owinąć jedzenie matową stroną folii do wewnątrz, aby przedłużyć jego świeżość.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx