Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Co należy wiedzieć o fotowoltaice?

Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczna część osób posiadała instalację fotowoltaiczną. W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie inaczej, bowiem fotowoltaika w Lublinie zyskuje z dnia na dzień coraz większą popularność. Czym dokładnie jest fotowoltaika? Dlaczego tego typu inwestycja jest dobrym pomysłem? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu. 

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika zamienia energię słoneczną w energię elektryczną, która trafia do naszych gniazdek w mieszkaniu. Dlatego też śmiało można stwierdzić, że otrzymujemy darmowy prąd, za który płacimy jednorazowo inwestując w instalacje fotowoltaiczne Lublin. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że cały zestaw możemy przyłączyć do naszej instalacji elektrycznej budynku, dlatego też dodatkowe wiercenie i kłucie w pomieszczeniach nie jest konieczne. Co ważne, energia która zostanie wytworzona może być dowolnie użyta np. do ogrzewania wody. Śmiało można stwierdzić, że fotowoltaika zapewnia nam zupełnie darmowy prąd elektryczny przez minimum 25 lat, jednakże z reguły zdecydowanie dłużej. Nie musimy ingerować w działanie całości- proces wytwarzania energii odbywa się automatycznie.

Dlaczego inwestycja w fotowoltaikę jest dobrym pomysłem?

Inwestycje fotowoltaiczne lubelskie to przede wszystkim rozsądne rozwiązanie, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Mamy do czynienia z darmowym prądem, a jedyne koszty jakie poniesiemy to te jednorazowe, związane z montowaniem całości. Dodatkowo istnieje duże prawdopodobieństwo, że uzyskamy częściowe dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, w konsekwencji inwestycja zwróci się jeszcze szybciej, czyli średnio po około 5-7 latach. To, ile zapłacimy za całość zależy od tego, ile energii chcemy wytwarzać. Wiadome jest, że w przypadku kilkuosobowej rodziny zapotrzebowanie jest znacznie większe, niż w przypadku małej kawalerki. Przeciętne gospodarstwo domowe z rodziną zużywa rocznie około 4 000 kWh, w konsekwencji rachunki mogą oscylować nawet w granicach 2 500 zł- tyle gotówki każdego roku wyrzucamy w błoto.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx