Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 lipca 2021

Co to jest wynajem długoterminowy samochodów?

Samodzielne kompletowanie floty – czy to opłacalne?

Każda mniejsza czy większa firma potrzebuje samochodów do realizacji swoich celów. Samodzielne kompletowanie floty coraz części ustępuje miejsca długoterminowemu wynajmowi, który z logistycznego oraz finansowego punktu widzenia jest bardziej opłacalny.

Flota samochodowa to oczywiście pojęcie bardzo szerokie. Poprzez flotę możemy definiować wszystkie pojazdy, które wykorzystywane są w przedsiębiorstwie każdego dnia. W skład floty samochodowej wchodzą zarówno pojazdy luksusowe, np. dla kierownictwa firm, jak również auta dla handlowców, pojazdy transportowe, dostawcze, ciężarowe, także busy – wszystko zależy tak naprawdę od specyfiki firmy.

Samodzielne kompletowanie floty – czy to opłacalne?

Gdy zachodzi konieczność zakupu kilku samochodów jednocześnie rosną problemy logistyczne. Ilość oferowanych modeli, proponowanych ofert oraz wszelkiego typu dodatków sprawia, że będziemy mieli bardzo duże trudności z wyborem. Dodatkowo może pojawić się problem z dostępnością samochodów, co przełoży się na problemy z funkcjonowaniem firmy. Kolejnym minusem jest również konieczność wydania większej ilości gotów od razu. Alternatywą jest wynajem długoterminowy samochodów Warszawa Hitachi Capital Polska.

Na czym polega usługa wynajmu długoterminowego pojazdów?

Długoterminowy wynajem samochodów to usługa przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą szybko, sprawnie, na jasnych i klarownych zasadach budować flotę samochodową. Nie należy takiego wynajmu mylić z tradycyjnym wypożyczaniem samochodów np. na potrzebę wycieczek.

To bardzo atrakcyjna forma finansowania samochodów służbowych, z bogatym pakietem usług dodatkowych, jak wyposażenie, ubezpieczenie, karty paliwowe i inne. Do głównym zalet wynajmu długoterminowego można zaliczyć:

– dostępność aut,
– szeroki wybór modeli samochodów osobowych, dostawczych czy innych,
– atrakcyjne sposoby finansowania,
– brak zamrażania środków finansowych w firmie,
– bardzo wygodny proces zamawiania aut i zarządzania nimi,
– możliwość odpisania wydatku od podatku,
– brak wpływu na zdolność kredytową.

Z finansowego punktu widzenia dla przedsiębiorstw wynajem długoterminowy jest dużo bardziej opłacalny niż zakup np. w formie leasingu w tradycyjnym salonie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x