Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Jak zaaranżować swój salon? Pomysły i inspiracje

Aranżacje salonu - ciekawe pomysły, inspiracje
 Źródło: unsplash.com

Wykańczanie wnętrza swojego lokum to czysta przyjemność. Powszechnie mówi się, że urządzanie jest drogie, jednakże jest to kwestia bardzo indywidualna. Rewelacyjnie dopracowany salon nie musi kosztować kroci — wystarczy poszukać inspiracji, bo czasami takie dodatki, jak obrazy lub fototapeta mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność wnętrza. Wtedy uzyskany efekt będzie w punkt — ani przesadzony, ani przepłacony.

Jak powinien wyglądać salon?

Wszystko zależy od gustu i oczekiwań względem pomieszczenia, w którym domownicy będą spędzać większość swojego czasu. Na szczęście w Internecie można znaleźć niemało inspiracji, które pozwolą na rozeznanie się na temat i wybranie odpowiednich elementów do dużego pokoju. Nie zawsze to meble determinują końcowy wygląd, będąc jedynie podstawą do zmian. To dodatki sprawiają, że wnętrze wygląda w taki, a nie inny sposób. Obrazy do salonu nadadzą pomieszczeniu klasy, natomiast fototapeta 3d unowocześni wnętrze, darując mu głębi, a czasami i wizualnej przestrzeni. W polskich mieszkaniach spotyka się wiele sposobów aranżacji, ale do najpopularniejszych wciąż należą style:

  • romantyczny,
  • klasyczny,
  • nowoczesny,
  • industrialny,
  • skandynawski,
  • eklektyczny.

Styl salonu podstawą komfortu

Decydując się na wybraną w Internecie inspirację, warto od razu skomponować do niej dodatki, które podkreślą nie tylko klimat, ale również indywidualność danego salonu. Styl romantyczny będzie się świetnie prezentował na tle klasycznych, najlepiej jasnych mebli. Równie jasne ściany, koronkowe firanki i przytulne koce w kwiatowy wzór dopełnią całości. Warto, wybierając ten styl, skusić się na coś takiego, jak dobrze dobrana tapeta 3d, ponieważ jej delikatna, acz wyraźna tekstura będzie w stanie wydobyć w salonie charakterystyczną przestrzeń.

Styl klasyczny to drewniane, proste w wyrazie meble, obrazy i stonowane dekoracje, które tylko podkreślają elegancję pomieszczenia. Mogą tu dominować zarówno ciemne, jak i jasne odcienie, jednakże zawsze można znaleźć inspirację, która połączy je w harmonijną całość. Nowoczesny styl aż prosi się o wyraźną, charakterystyczną ścianę, na której tle ustawi się wszystkie główne meble. Tapeta 3d o wyraźniejszej teksturze będzie tu rozwiązaniem idealnym.

Stosunkowo nowym stylem, który wprowadza do przestrzeni powiew świeżości, jest styl skandynawski. Jasna przestrzeń, delikatne, proste meble i stonowane, zwykle pastelowe, acz pełne kolory dają poczucie lekkości. Wykorzystuje się w nim zwykle połączenie miękkości tapicerek i kontrastowych, ale wciąż delikatnych elementów drewnianych. Jasna, dyskretne tapeta do sypialni może się w takim salonie świetnie odnaleźć. Styl industrialny to propozycje dla osób, które lubią bliskość natury, ale również i jej surowość. Dominują tu bowiem cegła, beton, drewno i elementy stalowe, takie jak rury hydrauliczne, czy też stelaże stołów, lamp i regałów.

A kiedy nie można się zdecydować?

Równie popularnym, jak wspomniane wyżej style, jest eklektyczny salon. Połączenie kilku inspiracji i dodanie mu indywidualnych cech, podyktowanych przez własne potrzeby sprawi, że ładne tapety, klasyczne meble i niepozorne dodatki będą miały zupełnie nowy charakter. Trzeba mieć odwagę, by urządzić salon właśnie w taki sposób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Stosowanie odgórnie narzuconych zasad odnośnie do aranżacji wnętrz nie jest dla wszystkich pomysłem atrakcyjnym. Mimo to warto poszukać inspiracji, jednakowo w Internecie, u znajomych, czy też w innych, równie popularnych co Internet mediach. Tysiące nowoczesnych wzorów znajdziesz w sklepie internetowym pod adresem www.dekoran.pl.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx