Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Jak i gdzie kupić kryptowaluty? O co należy zadbać w całym procesie? Sprawdźmy

Inwestycje alternatywne to takie, które traktuje się jak coś egzotycznego. Najczęściej to kolekcje win, czy dzieł sztuki nieznanych jeszcze autorów. Do niedawna w tej samej linii stawiano kryptowaluty. Jednak świat się zmienił.

Wirtualne pieniądze nazywane także coinami występują w wielu wariantach. Podobnie z resztą jak waluty na świecie. Jedne walory są wyceniane wyżej, a inne muszą zadowolić się niższymi cenami. Obecnie kryptowaluty to nie egzotyczna przygoda lub dzika przejażdżka na rodeo, a realna forma inwestycji. Najlepiej obrazuje to fakt włączenia się w ten rynek znanych z „tradycyjnych” finansów instytucji i banków z miliardami dolarów na kontach. Brzmi poważnie, ale nie odziera to inwestorów, a zwłaszcza tych drobnych z przyjemności rywalizacji i zysków. Można powiedzieć, że jest to kolejny krok w rozwoju kryptowalut w świadomości inwestorów.

Gdzie kupować wirtualne waluty?

Coiny na zasadzie wymiany BTC – PLN lub odwrotnie, można nabyć przynajmniej w dwojaki sposób. Pierwszy to kantor kryptowalut, gdzie inwestujemy nawet niewielkie środki, za które kupujemy pewną część wspomnianego Bitcoina, ale także innych podobnych instrumentów. Drugą metodą kupna jest giełda, a w zasadzie jedna z wielu dostępnych platform. Wśród liderów warto wymienić Binance, BitBay czy Kraken. Przy okazji zrewidujemy ten ostatni podmiot w porównaniu do konkurencji.

Warto nadmienić, że w zależności od wielkości wolumenu transakcji, mogą one wymagać pewnych danych dotyczących użytkownika. Oznacza to, że niewielkie transakcje opiewające na kwoty do 1000zł mogą odbyć się w pełni anonimowo. Z kolei powyżej tego progu wymagane są informacje, jak np. dane osobe, które jesteśmy zobligowani podać. Dla niektórych inwestorów zachowanie poufności jest kluczowe. Tak więc inwestycja w kryptowaluty może sprzyjać ochronie danych osobowych, ale przy niskokwotowych transakcjach. Jeżeli interesuje nas zakup wirtualnych walut, to pomocny będzie kantor Bitcoin, który znaleźć można na https://cryps.pl/kup-bitcoin-kantor-btc-pln/.

Czas na giełdę – Kraken

Nasze zainteresowanie kryptowalutami może się znacząco zwiększać wraz ze zdobywaniem nowych informacji. Każdy początkujący inwestor powinien zaznajomić się z terminologią i zasadami rozliczeń oraz ryzykiem inwestycji. W ten sposób dużo bardziej zabezpieczamy się przed hakerami i zwyczajnymi sytuacjami, które przy braku wiedzy mogłyby nas zaskoczyć. Warto także zdobyć wiedzę nt. samej giełdy, na której chcemy inwestować np. Kraken. Bezpieczeństwo powinno być pierwszą kwestią do sprawdzenia. Jakość i ilość zabezpieczeń organizacyjnych i technicznych wpływa na komfort zawierania transakcji kupna/sprzedaży.

Kraken prowizje obniżył praktycznie do minimum. Oznacza to, że rynek jest atrakcyjny dla użytkowników, a inwestorzy wykonujący operacje kupna/sprzedaży każdego dnia z powodzeniem mogą realizować nawet niewielkie zyski. Wspomniane parametry w połączeniu z informacjami dot. kosztów oraz łatwości wpłat i wypłat wpływają na ocenę giełdy w tym podmiotu o nazwie Kraken. Rating to wyrażona w punktach ocena giełdy, która odzwierciedla jej atrakcyjność na tle konkurencji. Uwzględnia się tutaj profesjonalne oceny znawców rynku, ale też użytkowników platformy. W ten sposób jesteśmy w stanie realnie wywnioskować, czy dany podmiot spełni nasze oczekiwania.

Inwestycja w kryptowaluty to dzisiaj realna alternatywa dla konwencjonalnych kierunków. Chcąc dołączyć do tej społeczności, zalecamy zdobyć podstawową wiedzę o terminologii oraz bezpieczeństwie. W ten sposób łatwiej będziemy poruszać się na rynkach, a nasze środki będą odpowiednio zabezpieczone.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx