Ile kosztuje przesyłka kurierska do USA z Polski?

Cena przesyłki do Stanów Zjednoczonych z Polski będzie – co nie jest zaskoczeniem – droższa niż standardowe paczki wysyłane do krajów Europy. Nie oznacza to jednak, że zamawiając kuriera trzeba się liczyć z bardzo dużym wydatkiem. Sama cena przesyłki też nie jest niewiadomą – wystarcza kilka kliknięć, aby oszacować ile kosztuje przesyłka kurierska do USA.

Obsługa przesyłek na linii Polska-USA nabiera szczególnej dynamiki. Z jednej strony to efekt bardzo dużej, aż 10-milionowej Polonii zamieszkującej kontynent za oceanem. Szczególnie np. w okresie przedświątecznym, ilość zamówień na przesyłki kurierskie do USA z Polski jest zdecydowanie większa. Dotyczy to zresztą również kierunku odwrotnego: wyraźnie widać bowiem, że rodziny zamieszkujące największe skupiska polonijne w USA – np. Chicago, Denver, Detroit czy Nowy Jork – regularnie przysyłają paczki do bliskich nad Wisłą.

Cena przesyłek z Polski do USA

Z polskiego punktu widzenia, koszt wysyłki do Stanów Zjednoczonych bywa problematyczny. Nie należy bowiem do najtańszych. Jeśli spojrzeć na cennik Poczty Polskiej według stanu na jesień 2020 r., minimalna cena przesyłki do USA to ponad 162 zł. Stany Zjednoczone znajdują się w Strefie B – to zestawienie obejmujące również m.in. Kanadę, Meksyk czy kraje afrykańskie. 162 zł należy zapłacić za przesyłki wręcz symboliczne, bo ważące do 0,5 kg. Rozszerzając ten zakres do 10 kg, koszt przesyłki do USA sięgnie już 371 zł. Z kolei paczka do Nowego Jorku czy innego miasta w Stanach Zjednoczonych w przedziale 15-20 kg będzie kosztować nadawcę już ok. 787 zł. Ceny te mogą się różnić w zależności od czasowych założeń logistycznych.

Można również sprawdzić ceny przesyłek do USA w nieco inny sposób. Alternatywą dla Poczty Polskiej są firmy kurierskie. Przydatne będzie tu porównanie ofert poszczególnych marek zapewniających dostawy paczek do USA. Platforma do składania zamówień online – KurJerzy.pl – opierając swoje działanie na bieżących i aktualizowanych cennikach bardzo precyzyjnie pokazuje, jakie są ceny kurierów do USA na dany dzień. Jak działa to w praktyce?

Kurierzy do USA – ceny paczek

Korzystając z KurJerzy.pl można sprawdzić, jaki przewoźnik danego dnia jest gotowy do podjęcia określonej przesyłki. I tak, znów wg stanu na listopad 2020 r. symulacja na platformie pokazuje, że paczka ważąca 1 kg – niezależnie od lokalizacji odbioru w Stanach Zjednoczonych – kosztować będzie w UPS 134 zł. To cena niższa niż w przypadku Poczty Polskiej. A jeśli nadawca planowałby wysyłkę paczki o zdecydowanie większej wadze? Symulacja dla przesyłki o parametrach 60x60x30 cm i ważącej 20 kg wypada bardzo korzystnie. Wysyłka do Stanów Zjednoczonych kosztować będzie ok. 478 zł. To również cena niższa niż w przypadku usług pocztowych.

Skąd takie różnice w wycenie? Usługi kurierskie do USA realizowane są przez bardzo duże firmy kurierskie działające globalnie. Rozbudowane zaplecze logistyczne sprawia, że obsługa przesyłek odbywa się szybko, a zarazem zdecydowanie taniej niż w przypadku typowych firm pocztowych. W efekcie, planując wysyłki przesyłek do USA warto regularnie analizować ceny usług przez platformę internetową – w ten sposób zamówienie kuriera okaże się zdecydowanie tańsze.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx