1 marca 2021

Meble do przedpokoju, których nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu

Przedpokój to pierwsze wnętrze, które widzą odwiedzający dom goście. Musi więc być reprezentacyjny, a jednocześnie funkcjonalny, dlatego konieczne jest wyposażenie go w odpowiednie meble.

  1. Szafy do przedpokoju
  2. Półka na buty
  3. Wieszak na ubrania
  4. Inne meble do przedpokoju

Myśląc o meblach do przedpokoju, zazwyczaj mamy przed oczami szafę, półkę na buty i wieszak na ubrania. Te trzy meble są w tym pomieszczeniu najważniejsze, jednak, jeśli to możliwe, warto uzupełnić je jeszcze o kilka elementów.

Szafy do przedpokoju

Podstawą wyposażenia przedpokoju jest szafa. Ten mebel jest bardzo funkcjonalny, ponieważ pozwala na estetyczne przechowywanie wielu elementów garderoby i dodatkowych akcesoriów, a jednocześnie ozdabia pomieszczenie. Dobre szafy do przedpokoju spełniają wymagania domowników i są dostosowane do wystroju i wielkości wnętrza. Można zdecydować się na gotowe meble lub wybrać szafę na wymiar. Szczególnie popularna jest druga opcja, ponieważ pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń przedpokoju, a dodatkowo dopasować wnętrze mebla do własnych preferencji.

Półka na buty

Wielu właścicieli mieszkań początkowo rezygnuje z tego mebla, żeby po pewnym czasie przekonać się, że był to wybór niesłuszny. Posiadając w przedpokoju dużą szafę, można w niej przechowywać obuwie, jednak co z gośćmi, którzy odwiedzają nasz dom? Półka na buty pozwala estetycznie przechowywać obuwie zarówno domowników, jak i przybyłych gości, a dodatkowo pomaga utrzymać porządek w przedpokoju. Można zdecydować się na prostą półkę otwartą lub jej nieco bardziej reprezentacyjną wersję zamkniętą z wysuwanymi szufladami lub uchylnymi drzwiczkami.

Wieszak na ubrania

Wieszak na ubrania to kolejny, typowy dla przedpokoju mebel. Na nim wieszamy odzież wierzchnią, jednak to nie jedyna jego funkcja. Wieszak pełni również często rolę dekoracyjną – tego rodzaju akcesoria mogą mieć formę wiszącą, przykręcaną do ściany, lub stojącą. Te drugie pojawiają się zwykle w dużych przedpokojach, ponieważ zajmują sporo miejsca na podłodze. Praktycznym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, a więc wieszak, siedzisko i półka na buty w jednym.

Inne meble do przedpokoju

Jeśli powierzchnia przedpokoju jest na tyle duża, warto umieścić w nim również siedzisko, przydatne podczas ubierania obuwia, oraz parasolnik. Dobrym wyborem jest także komoda lub niewielka szafka, w której zmieszczą się drobiazgi, np. nakrycia głowy, szaliki, środki do pielęgnacji obuwia czy też klucze. Ciekawe propozycje mebli do przedpokoju można znaleźć na meblini.pl.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x