Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Prawo jazdy 2020 – informacje dla kursantów: ceny, rodzaje kursów?

Jeśli myślimy o szybkim, efektywnym przejściu przez, bądź co bądź bardzo stresujący, proces uzyskiwania prawa jazdy, warto już na starcie wybrać dobry ośrodek szkolenia kierowców. Sprawdzone OSK to miejsce, gdzie nie tylko z przyjemnością opanujemy tajniki poruszania się w ruchu drogowym, ale przede wszystkim zwiększymy swoje szanse na udany egzamin na prawo jazdy. Ile kosztuje nauka jazdy oraz jak wybrać dobry OSK? Zapraszamy do lektury!

Dobry OSK, czyli jaki? Dlaczego warto wybrać sprawdzony kurs na prawo jazdy?

Ośrodek szkolenia kierowców to prywatna firma, specjalizująca się w kursach na prawo jazdy różnych kategorii, jednak ze względu na zapotrzebowanie, szkoła jazdy w dużej mierze skupia się na osobach ubiegających się o prawo jazdy kategorii B. Wiele z tych firm jest dobrze ulokowana w swoim regionie – posiada właściwy marketing, dobrze prosperującą stronę internetową, broszury, reklamy w radio itp. Czy jest to jednak gwarancja, że nauka jazdy będzie na równie wysokim poziomie? Niekoniecznie…

Jak podaje serwis abcnaukijazdy.pl, najczęściej OSK wybiera się „z polecenia”. A zatem dobre doświadczenia i wysoka zdawalność w regionie dają zdecydowanie lepsze rekomendacje niż skuteczny marketing. Polecamy wam również kierować się tą zasadą. Prawko to nie łatwa sprawa, uzyskać je w 2020 r. jest naprawdę trudno. Jeśli więc chcemy, by nauka jazdy nie poszła w las i nie były to zmarnowane godziny za kółkiem oraz w sali szkoleniowej, lepiej zbierzmy informację o OSK w naszym regionie i wybierzmy te, które cieszą się wysokim wskaźnikiem zdawania.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w 2020 ?

Niestety, za dobre przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy przyjdzie nam trochę zapłacić. Cena nauki jazdy nie zawsze jednak przekłada się na jakość, dlatego dokładny wybór sprawdzonego OSK jest właśnie taki istotny. Aby uzyskać prawo jazdy kat. B, należy wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Oba kursy trwają po 30 godzin – nauki teoretycznej udziela ośrodek szkolenia kierowców na sali studyjnej. Druga część, czyli nauka praktycznej jazdy samochodem osobowym, odbywa się na placu manewrowym oraz w mieście.

Sama nauka jazdy w OSK (sprawdź ceny na poszczególne kategorie w abcnaukijazdy.pl), to koszt rzędy 1 200 – 1 500 zł. W dużych aglomeracjach ceny te mogą być odpowiednio wyższe, choć to nie reguła. Za badania lekarskie, które orzekną między innymi stan wzroku kursanta, zapłacimy 50 zł. Czy to koniec wydatków? Początkowo tak, kolejny etapem będzie już wizyta w WORD, gdzie będziemy odbywać egzamin na prawo jazdy kat. B.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy?

Tutaj niestety również przyjdzie nam opróżnić kieszenie. Egzamin na prawko kosztuje 170 zł i składa się z dwóch opłat: 30 zł za egzamin teoretyczny oraz 140 zł za egzamin praktyczny, czyli jazdę po placu manewrowym i ruchu miejskim. Musimy liczyć się z taką opłatą za każdym razem, gdy podchodzimy do egzaminu – podejścia poprawkowe kosztują tyle samo. Wracamy więc do punktu wyjścia – dobrze wybrany ośrodek szkolenia kierowców, z wysokim wskaźnikiem zdawania egzaminu na prawo jazdy, to w dalekiej perspektywie ekonomiczny i bardzo rozsądny wybór.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx