Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 lutego 2023

Ile kosztuje wstawienie zęba?

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, która korzystnie wpływa na samoocenę i poziom swobody w kontaktach międzyludzkich. Zdarza się jednak, że z przyczyn mniej lub bardziej zależnych od nas samych usunięcie zęba staje się nieuniknioną koniecznością. Ekstrakcja zęba to wbrew pozorom dość powszechny, a zarazem najbardziej znienawidzony przez pacjentów zabieg stomatologiczny, którego czasem nie sposób uniknąć. Utrata zęba wcale nie musi być traumatycznym przeżyciem – przywrócenie estetyki uzębienia jest możliwe dzięki nowoczesnym metodom wstawiania sztucznych zębów.

Wstawienie sztucznego zęba – wybór czy konieczność?

W opinii stomatologów uzupełnienie luk zębowych po przeprowadzeniu ekstrakcji zęba jest konieczne do tego, aby pozostałe uzębienie nie ulegało procesom degeneracyjnym. Braki w łukach zębowych najczęściej przyczyniają się do osłabienia uzębienia oraz naruszenia ich naturalnej konstrukcji. Usunięcie zęba nierzadko powoduje przesuwanie się zębów w kierunku wolnej przestrzeni, co skutkuje nabytymi wadami zgryzu. Brak jednego zęba może poważnie zakłócić tak prozaiczne czynności jak mówienie czy przeżuwanie, nie wspominając już o kwestiach estetycznych spowodowanych ekstrakcją. Wstawienie nowego zęba powinno nastąpić na krótko po usunięciu chorego, a to z uwagi na postępujący zanik kości, w której był zakorzeniony.

Wstawienie zęba – jaką metodę wybrać?

Uzupełnienie luki zębowej powstałej po przymusowej ekstrakcji zęba może następować na kilka sposobów. Wybór należy do pacjenta po przebyciu konsultacji z dentystą. Jedną z najpopularniejszych metod na wstawienie nowego zęba jest wykonanie implantu. Jest to rodzaj śrubki umieszczanej w kości szczęki (najczęściej tytanowej lub cyrkonowej), która pełni funkcję sztucznego korzenia zębowego. Zabieg implantacji obejmuje również wkręcenie śruby gojącej oraz zamocowanie korony, czyli upragnionego sztucznego zęba. Alternatywą dla implantów zębowych są standardowe korony lub mosty porcelanowe, które często stosuje się w przypadku większych luk zębowych.

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Uzupełnianie braków w uzębieniu nie należy do najtańszych zabiegów, jednak odpowiednio wykonany pozwala na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu przez wiele lat. Koszt wszczepienia implantu zębowego czy wykonania mostu porcelanowego zależy od placówki, w której decydujemy się na zabieg dentystyczny. Wstawienie implantu zębowego w warszawskiej klinice Wójcik Dental Clinic http://wojcikclinic.pl/ to koszt w granicach 3500-4000zł. Wykonanie korony na implancie to z kolei koszt od 3500 do 4500zł. W przypadku wstawienia mostu porcelanowego na sześciu implantacg należy liczyć się z kosztem ok. 30000zł.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx