Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Najpopularniejsze rodzaje banerów reklamowych

Banery stanowią jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych nośników reklamy. Aby spełniały one swą funkcję, muszą być nie tylko starannie zaprojektowane, ale też wykonane. Na estetyczny wygląd i użyteczność reklamy zewnętrznej wpływają m.in. odpowiednio dobrane tkaniny do zadruku, takie jak frontlit lub backlit

Tkaniny do zadruku cyfrowego

Profesjonalne firmy zajmujące się dystrybucją materiałów do zadruku, takie jak Tuplex, oferują rozmaite tworzywa wykorzystywane do wykonywania m.in. kasetonów z napinanym licem, pylonów, citilightów. Są one dostępne w różnych szerokościach, długościach i gramaturze. Druk na materiale dobrej jakości pozwala na uzyskanie skutecznej i efektownej reklamy. Ze względu na sposób wykonania wyróżnia się dwa główne rodzaje tkanin.

Tkaniny powlekane powstają w wyniku wylania płynnej pasty PCW na utkaną wcześniej siatkę poliestrową. Materiały te sprawdzają się w zastosowaniach średnio- oraz długookresowych. Cechują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu świetnie nadają się do większych instalacji o wielkości nawet kilkuset m2.

Tkaniny do zadruku laminowane to z kolei polecany wybór w przypadku zastosowań krótkookresowych. Są łatwe w obróbce i zgrzewaniu. Powstają w wyniku obustronnego procesu laminowania na gorąco folią PCW włókna poliestrowego. Najlepiej nadają się do wydruków o wielkości do kilkunastu m2.

Materiał frontlit

Jednym ze szczególnie popularnych rodzajów materiałów do zadruku jest tkanina typu frontlit. To wysokiej jakości materiał przeznaczony do jednostronnego zadruku z możliwością podświetlania od frontu. Najlepiej sprawdza się w przypadku systemów ekspozycyjnych, wystawienniczych, banerów wewnętrznych, aplikacji indoor oraz w elementach dekoracji wnętrz. Frontlit jest miękki i przyjemny w dotyku, nie strzępi się i zapewnia dobrą wydajność drukowania.

Druk na materiale backlit

Kolejnym popularnym materiałem jest backlit, czyli biała tkanina powleczona w taki sposób, by zapewnić druk jednostronny w technologii sublimacji bezpośredniej i pośredniej z możliwością podświetlenia od tyłu. Tkanina cechuje się świetnymi właściwościami podświetlania. Jest miękka i przyjemna w dotyku. Wyróżnia się bardzo dobrym odwzorowaniem kształtów oraz intensywnością kolorów. Nadaje się m.in. do dekoracji wnętrz, reklamy indoor, podświetlanej oraz systemów ekspozycyjnych i wystawienniczych.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x