Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lipca 2021

Brafitting czyli dobrać biustonosz?

Rozmiar stanika ‒ jak wybrać Dobrze dobrany biustonosz nie tylko w estetyczny sposób wyeksponuje biust, ale też będzie komfortowy w noszeniu. Podczas zakupów warto więc skupić się na rozmiarze stanika, dobrać odpowiedni obwód oraz wielkość miseczki. Na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Wybierając rozmiar stanika, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie, obwód pod biustem i obwód biustu. Zacznijmy od obwodu pod biustem. Z pozoru sprawa jest banalnie prosta, za pomocą miary krawieckiej należy zmierzyć obwód pod piersiami i sprawdzić w tabeli producenta, jak rozwiązanie będzie odpowiednie. W praktyce jednak rozmiarówki różnią się od siebie i z pozoru dobrze dobrany rozmiar okazuje się za ciasny bądź za luźny. Dobrze więc przymierzyć kilka modeli.

Kolejna kwestia to dobór miseczki. Podobnie jak powyżej, należy zmierzyć obwód biustu i sprawdzić w tabeli rozmiarów.

Pamiętajmy, że warto poświęcić nieco więcej czasu i wybrać biustonosz, który wyeksponuje nasz biust i będzie komfortowy w noszeniu.

Dobór biustonosza ‒ o czym pamiętać?

Na jakie kwestie dobrze zwrócić uwagę podczas przymierzania stanika? Poniżej kilka wskazówek:

• Miseczki ‒ miseczki powinny ładnie przylegać do skóry, istotne jest, by górna część nie odstawała, tylko w estetyczny sposób “obejmowała” piersi. Liczy się także, aby miseczki nie przygniatały biustu, piersi nie mogą “wylewać się” ze stanika.

• Obwód ‒ za ciasny obwód stanika sprawi, że tkanina będzie nas uwierać i doprowadzi do powstania nieestetycznych fałdek. Zbyt luźny obwód sprawi natomiast, że stanik nie podtrzyma biustu jak należy i będzie przesuwał się w górę.

• Część łącząca miseczki ‒ część łącząca obie miseczki powinna ładnie przylegać do skóry, nie może nieestetycznie odstawać.

• Fiszbiny ‒ istotne jest również, aby fiszbiny ładnie się układały, nie powinny odstawać czy wbijać się w skórę.

• Ramiączka ‒ warto też dobrze wyregulować ramiączka, tak, by nie wbijały się w skórę, a jednocześnie, by nie zsuwały się.

Gdy już wszystko dobierzemy, sprawdźmy jeszcze jak stanik zachowuje się w ruchu, zobaczmy czy nie przesuwa się, czy miseczki dobrze się prezentują, czy nas nas nie uwiera.

Gabriel ‒ salon zdrowego biustu

Jeśli nie do końca wiemy, w jaki sposób dobrać wygodny biustonosz, który podtrzyma nasz biust, możemy skorzystać z pomocy bratfitterek. Wszystkim zainteresowanym polecamy salon Gabriel, w którym specjalistki służą wsparciem w doborze staników tradycyjnych, jak i sportowych. Co więcej, brafitterki z salonu Gabriel prowadzą porady online, co w czasach pandemii jest doskonałym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Dobrze dobrany biustonosz to taki, którego miseczki ładnie przylegają do piersi, a obwód nie uciska i nie podnosi się do góry. Ważne jest też, aby część, która łączy miseczki ładnie przylega do biustu, a ramiączka nie wrzynały się w skórę. W przypadku problemów z wyborem stanika zawsze warto skorzystać z pomocy brafitterki.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x