Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 października 2022

Depilacja laserowa: co trzeba wiedzieć przed wizytą u kosmetologa?

Wśród wielu popularnych usług, jakie oferują polskie gabinety kosmetologiczne, nieprzerwanie do bestsellerów zalicza się depilacja laserowa. Jest bezdotykową i bezbolesną metodą usuwania owłosienia, która zyskała miliony fanów i fanek na całym świecie. O tym, jak wygląda sam zabieg oraz jak się do niego przygotować przeczytasz w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Depilacja laserowa – na czym polega ten zabieg, co warto wiedzieć?

Jest to bezinwazyjna metoda usuwania owłosienia z różnych sektorów ciała. Daje długotrwały efekt gładkiej, lśniącej i przyjemnej w dotyku skóry. Depilacja laserowa przeprowadzana jest przez profesjonalny salon kosmetologiczny, przez osobę wykwalifikowaną i przeszkoloną, jak używać laser do depilacji. Sprzęt nie jest groźny, jednak niewłaściwie użyty może wywołać niepożądane efekty.

Depilacja laserowa to zabieg, który działa miejscowo. Laser do depilacji przykładany jest np. na przedramię, gdzie działa podskórnie. Mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu i w efekcie włosy nie odrastają. Miejscowe działanie lasera nie powoduje uszkodzeń naskórka, więc nie ma obaw o zdrowie czy bezpieczeństwo. Depilacja laserowa nie przewiduje też na żadnym etapie golenia czy wyrywania włosów, więc jest zabiegiem bezdotykowym i bezinwazyjnym.

Depilacja laserowa – które partie ciała można poddać zabiegowi?

Dzięki udoskonaleniom, jakim podlegały przez ostatnie lata zarówno technika zabiegu, jak i sam laser do depilacji, metoda ta stała się niezwykle wszechstronna. Depilacja laserowa może zostać zastosowana w tych najpopularniejszych partiach, jak nogi, pachy czy okolice bikini. To najczęściej wybierane opcje przez klientki na akadamiazdrowejskory.pl. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od potrzeb, laserowa depilacja może być zastosowana także dla rąk, pleców, dekoltu, stóp czy pośladków. W minionym roku zabieg depilacji laserowej stał się nieco bardziej popularny wśród mężczyzn narzekających na nadmierne owłosienie.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla zdrowia i skóry?

Jak już wspomniano, depilacja laserowa jest bezpieczna i prawie całkowicie bezbolesna, jeśli przeprowadza ją doświadczona i wyszkolona w tym celu osoba, w odpowiednich warunkach i przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Laser do depilacji skierowany jest miejscowo w sposób krótkotrwały, więc nie uszkadza naskórka, zwykle nie ma strupków czy poparzeń, a efektem ubocznym może być zaczerwienienie, które jednak dość szybko znika. Depilacja laserowa jest więc bezpieczna i nie ma potrzeby martwić się przed zabiegiem. W razie wątpliwości czy pytań warto zajrzeć na akademiazdrowejskory.pl.

Czy depilacja laserowa boli?

Jest to częsty mit, który przypina się do tego zabiegu. Depilacja laserowa jest bezdotykowa i bezinwazyjna, można poczuć lekkie pieczenie lub szczypanie, ale trudno zaklasyfikować to jako ból. W istocie jest to zdecydowanie mniej bolesny zabieg niż np. depilacja woskowa. No i efekt jest trwały, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych metodach usuwania owłosienia.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx