Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 października 2022

Lampa do manicure – jak wybrać odpowiednią?

Do przygotowania idealnych paznokci hybrydowych konieczny jest odpowiedni zestaw – jak lakiery, lampa do hybryd, odtłuszczacz i inne urządzenia oraz akcesoria. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak wybrać lampę do utwardzania?

Hybryda cieszy się wielką popularnością, gdyż jest elegancka, odporna na ew. zarysowania i odpryski, a także trwała – poza tym dodaje paznokciom intensywnego koloru. W ostatnich latach hybrydowa metoda zdobienia paznokci zyskała na popularności i wiele pań decyduje się na samodzielne wykonywanie zabiegów w domu ze względu na niższe koszty, oszczędność czasu i większą niezależność. Wykonanie manicure nie jest trudne, ale wymaga wprawy i dobrej jakości akcesoriów – jak lampa UV lub LED czy lakiery hybrydowe. Jak wybrać dobrą lampę?

Skompletuj zestaw do hybryd

Zestaw do manicure hybrydowego jest niezbędny, aby wykonać taką stylizację. To dobra opcja dla kobiet, które chcą cieszyć się dobrym efektem przez około 3 tygodnie i mają już wprawę w stylizacji paznokci. Skompletuj lub wybierz gotowy zestaw – jego ważnym elementem jest lampa do hybryd. Skupmy się na tym, bo jest to jedno z najważniejszych urządzeń.

Lampa do hybryd – ważne parametry

Manicure hybrydowy to sposób stylizacji paznokci preparatem w formie lakieru, który utwardza się pod lampą UV, aby zapewnić im odporność i trwałość. Wybór lampy do hybrydowych stylizacji to poważna decyzja. Dobrej jakości urządzenie posłuży przez kilka lat. Wybór urządzeń jest ogromny, dlatego przede wszystkim zwróć uwagę na moc lampy i rodzaj światła.

Lampa UV czy LED – którą wybrać?

Każda lampa służąca do wykonania hybrydy emituje jakiś rodzaj promieniowania – UV albo LED. Pierwszy to starsza technologia, LED – nowocześniejsza. Jeśli zaczynasz swoją przygodę, zainwestuj w tańszą lampę UV – czas utwardzania jest dłuższy, poza tym trzeba wymieniać w niej żarówki. Lampa UV 36W będzie odpowiednia na początek. Z kolei lampy LED-owe są wydajniejsze, szybsze, gwarantują komfortową pracę, ale kosztują jednak więcej. Do użytku profesjonalnego lampy LED będą odpowiednie, do domu lampa UV 36W powinna być wystarczająca.

Moc lampy do manicure

Innym parametrem, który ma duże znaczenie, jest moc lampy – zwykłe mostki, które dysponują tylko 24 W mogą okazać się jednak za słabe – również do domowego zastosowania. Lepszym wyborem będzie lampa 36W lub 48W, gdyż posłuży dłużej. Nie warto oszczędzać na tym sprzęcie, gdyż źle utwardzony lakier zniszczy całą stylizację. Aby uzyskać piękny manicure, trzeba używać dobrej jakości urządzeń, lakierów i akcesoriów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx