Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2022

Jaki smartfon kupić? Na co zwrócić uwagę, szukając ideału?

Telefon już od dawna oferuje znacznie więcej możliwości niż dawniej. Pozwala na dostęp do Internetu, kontakt z bliskimi i nawiązywanie nowych znajomości, służy jako aparat, kamera i odtwarzacz muzyczny, pozwala na płatności zbliżeniowe – i wiele innych! Najnowszy telefon – Huawei, Samsung, Redmi czy Xiaomi – to za każdym razem innowacyjne rozwiązania. Jak wybrać idealny? Trzeba go po prostu dopasować do swoich potrzeb i preferencji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

Przede wszystkim, w jakim stopniu spełnia nasze oczekiwania. Dopasowanie urządzenia do Twoich potrzeb to podstawa – poza tym jest to banalnie proste. Nie kieruj się modą i trendami, nie inwestuj w drogi modeli, jeśli jego funkcjonalności nie są potrzebne – kilka wskazówek, jak wybrać, znajdziesz poniżej.

Parametry, cena, marka

Zwykle ważny jest system, pamięć RAM i ilość pamięci na dane, solidna i pojemna bateria, szybki i mocny procesor, jakość i liczba aparatów fotograficznych, możliwość płatności zbliżeniowych telefonem, wielkość ekranu, waga i design. Nie bez znaczenia jest również cena, lecz ta zależy nie tylko od wyposażenia, ale także od marki – najnowszy telefon Huawei czy Samsung jest droższy niż model Oppo, Redmi albo Xiaomi, ale jego możliwości mogą być podobne. Omówmy kilka kluczowych parametrów.

Procesor – solidny i szybki

Ważnym elementem telefonu jest jego procesor, gdyż zdecydowanie ma on wpływ na codzienny komfort użytkowania i najlepszą wydajność. Nie znaczy to, że chcąc mieć szybki telefon, trzeba wybrać smartfon Apple czy Huawei albo Samsung.

Pamięć RAM i pamięć na dane

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych parametrów, gdyż aplikacje, z których korzystamy na co dzień, są umieszczane właśnie w niej. Aby móc z nich wygodnie korzystać równocześnie, potrzebujesz dużo pamięci. Inaczej telefon Samsung, Huawei czy Oppo zdecydowanie zwolni. Teoretycznie 6 GB powinno zaspokoić wymagania większości z nas. Osobny temat to pamięć na pliki użytkownika. Rozsądną liczbą jest co najmniej 16 GB – pozwoli to na komfort użytkowania, ale najlepiej mieć jej więcej, czyli 32 lub 64 GB.

Inne parametry – co jeszcze ma znaczenie?

Kluczowe znaczenie ma także wielkość i rodzaj ekranu, pojemność baterii (i opcja szybkiego ładowania), jakość aparatów czy dodatkowe możliwości (jak NFC, moduł GPS, dual SIM, obsługa sieci 5G itd.) oraz system zabezpieczeń (jak m.in. czytnik linii papilarnych). Ważne, aby był wydajny, solidny i multifunkcyjny, odpowiadał na Twoje potrzeby, a nie trendy obowiązujące w danym sezonie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx