Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lipca 2021

Najlepszy dostawca Internetu w 2020 roku – sprawdź oferty

Szybkie i stabilne łącze internetowe to marzenie każdego z nas. Szczególnie teraz, ze względu na pandemię, duże znaczenie ma to, jakiego dostawcę Internetu wybierzemy. Internetu używamy często już nie tylko do celów rozrywkowych, ale również do pracy lub do nauki. Na polskim rynku dostępni są różni dostawcy usług internetowych. UPC, Vectra, Orange, INEA – to tylko przykłady niektórych z nich. Porównując ich oferty, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Który z nich zapewnia najszybszy Internet w Polsce?

Rodzaj łącza

Kluczowym punktem przy wyborze dostawcy Internetu jest rodzaj łącza. W ostatnich latach rynek opanowują światłowody – następcy klasycznego łącza przewodowego. Nowoczesna technologia, którą zastosowano w produkcji światłowodów, zapewnia wysoką i stałą prędkość transferu danych. Jest to również łącze, które cechuje duża stabilność. Światłowody są bowiem odporne na wszelkiego rodzaju zakłócenia, takie jak gwałtowne zmiany pogody. Internet światłowodowy jest dostępny u większości dostawców. Orange, Netia czy INEA – wszyscy operatorzy mają go w swojej ofercie.

Symetryczność łącza

Dobre łącze internetowe to łącze symetryczne. Co to oznacza? Takie łącze zapewnia równie szybkie pobieranie, co wysyłanie danych. W Polsce, u większości operatorów, także tych oferujących światłowód, mamy najczęściej do czynienia z łączem asymetrycznym. Gdy osiąga ono prędkość pobierania danych 1 Gb/s, oznacza to, że jego prędkość wysyłania danych jest często kilkukrotnie niższa. Utrudnia to przesyłanie dużych plików, prowadzenie konferencji czy rozgrywkę online. Tymczasem łącze symetryczne, oprócz tej samej prędkości pobierania i wysyłania danych, zapewnia stabilność działania Internetu. Łącze symetryczne w Polsce jest obecnie dostępne tylko w ofercie dostawcy Internetu INEA.

Transfer danych

Równie istotną kwestią jest szybkość transmisji danych. Najczęściej spotykamy się z ofertą od kilkudziesięciu do kilkuset Mb/s. Na obecne standardy to za mało, zwłaszcza jeśli chcemy przeprowadzić wysokiej jakości konferencję lub zagrać online. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie światłowód. Przykładem dostawcy, który spełnia najwyższe wymagania w kwestii transferu danych, jest popularny operator INEA. Jego symetryczne łącze światłowodowe zapewnia najszybszy Internet w Polsce, o prędkości pobierania i wysyłania danych wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Aby się o tym przekonać, wystarczy zrobić darmowy test szybkości łącza online. Oferowany przez INEA Internet światłowodowy pozwala na pobieranie i wysyłanie danych znacznie szybciej od innych operatorów. Przykładowo, światłowód w Vectrze osiąga transfer danych do 2 Gb/s, a w Orange i Netii – tylko do 1 Gb/s.

Wybór najlepszego dostawcy Internetu, biorąc pod uwagę obecne potrzeby każdego z nas, to sprawa najwyższej wagi. Warto dlatego dokładnie porównać oferty wszystkich dostawców Internetu w Polsce, by zyskać najbardziej korzystne rozwiązanie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x