Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2022

Drukarnia wielkoformatowa radzi, jak wykorzystać reklamę banerową

W dzisiejszych czasach każda firma pragnąca sukcesu, musi zadbać o swoją widoczność. W ostatnich latach środek ciężkości przesunął się naturalnie w kierunku reklamy online, jednak wciąż wielkie znaczenie dla budowania marki oraz sukcesu w sprzedaży usług oraz towarów mają banery wielkoformatowe. O druk banerów oraz korzyści z reklamy tego typu zapytaliśmy eksperta z eye-design.net.pl.

Druk wielkoformatowy – czyli jak być widocznym w świecie miliona reklam?

To kwestia bardzo indywidualna dla każdej firmy. Wiele zależy od miejsca, w którym banery wielkoformatowe będą wisieć oraz jaki mamy przekaz. Kluczową rolę gra także projekt kampanii reklamowej – jakich kolorów użyjemy, jakie hasła i grafiki będą wykorzystane. Drukowanie banerów jest inwestycją dość złożoną, tak od strony marketingowej, jak i technicznej. Jeśli jednak chcemy być widoczni i zyskiwać przewagę nad konkurencją, warto wykorzystać techniki innowacyjne, gwarantujące możliwie najszerszy wachlarz zalet. Przykładem jest druk wielkoformatowy banerów UV, czyli niezwykle trwałych reklam wielkoformatowych, które można stosować na zróżnicowanych powierzchniach (kształtach oraz materiałach).

Czy drukarnia banerów wyznaje zatem zasadę: wielkość ma znaczenie?

Tak! W tym wyjątkowym przypadku musimy się zgodzić. Banery wielkoformatowe muszą przykuwać uwagę, muszą angażować ludzi w przestrzeni publicznej, by zwrócili swoją uwagę na treść – poznali ofertę, zidentyfikowali markę, zainteresowali się przekazem. Im większa reklama, tym większa szansa na trafienie do adresata. Drukarnia wielkoformatowa, jak eye-design.net.pl, oferuje więc swoim klientom rozwiązania nieszablonowe, o o wielkiej powierzchni, lub w niestandardowych miejscach. Znów przywołam druk wielkoformatowy banerów UV, który umożliwia tworzenie reklamy na szklanych szybach lub podłogach galerii handlowych lub hoteli, a także na plandekach samochodowych.

Czy drukowanie banerów ma jeszcze jakieś zalety, oprócz znaczących rozmiarów?

Zdecydowanie. Nie należy zapominać, że to spora inwestycja, dlatego klient musi wiedzieć, że druk wielkoformatowy banerów gwarantuje trwałość oraz wysoką jakość kolorów, ostrość i odporność przez długie lata. O ile część reklam wielkoformatowych to krótkotrwałe kampanie, o tyle wiele lokalnych banerów mają przesłanie trwałe, np. reklamują lokalne przedsiębiorstwo, informują o usłudze, adresie itd. Wówczas drukarnia banerów musi zaoferować coś wyjątkowego, trwałego i o spektakularnej jakości. W eye-design.net.pl najchętniej wybierane są banery wielkoformatowe UV laminowane, które zapewniają trwałość i oryginalną jakość nawet do 10 lat.

Czym różnią się te banery wielkoformatowe od drukowanych plakatów?

Różnica leży przede wszystkim w wykorzystanej technice. Drukarnie wielkoformatowe banerów UV bazują na polimerach, które pod wpływem promieniowania UV tworzą trwałe wiązania i w ten sposób powstaje elastyczny, ale bardzo wytrzymały plakat z tworzywa sztucznego. Ma niezwykłą ostrość i jakość kolorów, a przy tym jest bardzo wszechstronny i uniwersalny. Drukowanie wielkoformatowe UV zapewnia inwestorowi, że reklama nie będzie wrażliwa na promieniowanie UV, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. To główna różnica.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx