Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2022

Trudniej o pożyczkę i kredyt w dobie Covid-19

Pożyczki przez internet na konto w dobie pandemii

Wielu ludzi w obecnej sytuacji boryka się z problemami finansowymi. Pandemia koronawirusa dotknęła biznesy wielu przedsiębiorców, ludzie tracą pracę i stałe dochody. To z kolei znacznie utrudnia otrzymanie kredytu w banku i przekłada się na piętrzące się problemy. W takiej sytuacji ratunkiem są instytucje pozabankowe, które proponują oferty korzystne nawet w trudnej sytuacji finansowej. 

Kredyty i pożyczki a koronawirus

Czasy, kiedy pożyczki pozabankowe uznawane były za drogie i nieopłacalne bezpowrotnie minęły. Dziś można znaleźć tanie oferty, dostosowane do możliwości finansowych. Pomocne są w tym wszelkie rankingi, które gromadzą oferty w jednym miejscu. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia wybór właściwej oferty.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na zaostrzenie rygorów i wymogów przy wydawaniu decyzji kredytowych. Banki wnikliwie prześwietlają klienta, który musi spełnić liczne wymagania. Niestety osoby zadłużone zazwyczaj spotykają się z decyzją odmowną, a ratunkiem dla nich są właśnie instytucje pozabanowe, w których znacznie łatwiej o wsparcie finansowe. Skąd ten problem?

Otóż w momencie wprowadzenia tarczy antykryzysowej zmieniło się wiele przepisów, które bezpośrednio dotyczą również banków i firm udzielających pożyczek. Dodatkowo obniżono oprocentowanie kredytów, co oczywiście ucieszyło każdego kredytobiorcę. Jednak przełożyło się to na mniejszą rentowność udzielanych kredytów i pożyczek. W związku z tym banki i firmy pozabankowe zaostrzyły kryteria przydzielanych pożyczek i kredytów. Pożyczka na raty jest po prostu trudniej osiągalna dla osób, które nie spełniają odpowiednich wymogów.

Co się zmieniło?

Nadal wiele banków i instytucji pozabankowych oferuje szybki kredyt online. To oczywiście dodatkowa zaleta i minimum formalności. Nie trzeba wychodzić z domu, a wszelką dokumentację wysyła się online. Jednak należy mieć na uwadze, iż pożyczka przez Internet na konto jest dziś obwarowana dodatkowymi kryteriami. Nie wystarczy już PESEL i konto osobiste. Podstawowym kryterium jest dziś udokumentowany i potwierdzony dochód. To on w dużej mierze decyduje o ostatecznej decyzji. Zazwyczaj szybka pożyczka online, określana mianem popularnej chwilówki nie może być wyższa niż 50% miesięcznego dochodu, a rata nie może być większa niż 30% miesięcznych wpływów. Mimo takich zmian, nadal łatwiej otrzymać pożyczki pozabankowe, niż kredyt w banku, dlatego znaczna ilość klientów wybiera właśnie tę formę wsparcia.

Pożyczki pozabankowe – zalety

Wiele instytucji i firm oferuje pożyczki online w 15 minut. To niewątpliwie najkrótsza droga do otrzymania decyzji i szybki zastrzyk gotówki. Takie oferty to zazwyczaj dodatkowe korzyści dla klienta.

  1. Formalności – ograniczone są do minimum. Nie trzeba gromadzić olbrzymiej ilości dokumentacji. Wystarczy PESEL, konto osobiste, dowód, numer telefonu. Zazwyczaj również firmy wymagają informacji o dochodach, jednak nie jest to regułą. W obecnej sytuacji i po zmianie przepisów firmy indywidualnie ustalają swoje zasady, dlatego należy zorientować się bezpośrednio u  źródła.
  2. BIK, KRD – banki udzielając kredytów kierują się historią kredytową klienta. Instytucje pozabankowe zazwyczaj zupełnie nie zwracają uwagi na dane zawarte rejestrze. To szczególnie istotne dla osób, którym wcześniej zdarzyła się nieterminowa spłata wierzytelności, co bank uzna za wskazanie do wydania decyzji odmownej.
  3. Dni, miesiące lata – instytucje pozabankowe umożliwiają klientom spłatę należności zarówno w krótkim, jak i długim terminie. Pozwala to na dużą elastyczność i dostosowanie do sytuacji finansowej danego kredytobiorcy.
  4. 100 zł, 5 tys, a może 15 tys? – firmy oferują również pożyczenie kwoty niewielkiej, nawet 100 zł. Dla osób potrzebujących większego wsparcia, firmy oferują nawet 15 000.

Pożyczki pozabankowe – formalności

Szybka pożyczka online to minimum formalności. Wystarczy złożyć w formie elektronicznej wniosek w wybranej firmie i podpisać umowę po otrzymaniu decyzji. Wystarczy 18 lat, choć czasem firmy wymagają ukończenia 21, by szybko otrzymać gotówką na konto. Trzeba przedstawić dowód, konto osobiste w banku. Należy podać również numer telefonu i adres mailowy. Nie wszystkie instytucje wymagają zaświadczenia o zarobkach, wystarczy pisemna informacja o wysokości dochodów. Po przeanalizowaniu informacji, decyzja wydawana jest niemal błyskawicznie, a pieniądze wpływają na konto kredytobiorcy. 

Pożyczka przez Internet na konto to szybki i bezproblemowy sposób na zasilenie konta. W obecnej sytuacji należy liczyć się z zaostrzeniem kryteriów zarówno w bankach, jak i w instytucjach bankowych, jednak i tak zdecydowanie łatwiej o pozytywna decyzję w firmach pożyczkowych. Warto w związku z tym prześledzić ranking pożyczek, by wybrać dla siebie właściwą ofertę. 

5 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx