Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2022

Pilot do bramy garażowej – jak wybrać najlepszy model?

Pilot do bramy garażowej – jak wybrać najlepszy model?

Automatyczne bramy garażowe to wygoda i komfort dla każdego kierowcy. Warto pamiętać, że do bramy automatycznej należy dobrać właściwe akcesoria. Najważniejszym z nich jest oczywiście pilot. Sprawdź, na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając pilot do bramy garażowej!

  1. Piloty do bram wjazdowych – częstotliwość
  2. Piloty uniwersalne do bram – ważne funkcje

Aby sprawnie obsłużyć bramę garażową, należy dobrać do niej odpowiedni pilot. Warto dowiedzieć się, jakie aspekty są ważne przy wyborze takiego urządzenia. Na uwagę zasługują przede wszystkim piloty do bram uniwersalne, które stanowią bardzo wygodne rozwiązanie. Jeżeli szukasz dobrego pilota do bramy garażowej, zapoznaj się z poniższymi radami.

Piloty do bram wjazdowych – częstotliwość

Wybierając pilot do bramy garażowej, należy zwrócić uwagę na jego częstotliwość. Można wyróżnić uniwersalne piloty do bram o częstotliwości 433 MHz oraz piloty, których częstotliwość wynosi 868 MHz. Piloty do bram garażowych o częstotliwości 433 MHz mają stosunkowo krótki zasięg. Jednak dzięki temu, że wysyłają niskie pasmo fal, umożliwiają przenikanie sygnału nawet przez ścianę. To wygodne rozwiązanie sprawdza się np. w przypadku wizyty gości – za pomocą pilota o częstotliwości 433 MHz możesz otworzyć bramę bez wychodzenia z domu! Niestety w przypadku takich pilotów może dochodzić do zakłóceń sygnału, co w niektórych sytuacjach może doprowadzić do przypadkowego otworzenia bramy sąsiada. Z kolei piloty do bram przesuwnych o częstotliwości 868 MHz umożliwiają otworzenie bramy z dalszej odległości. Dodatkowo takie urządzenia, w przeciwieństwie do tych o niższej częstotliwości, nie są podatne na zakłócenia sygnału.

Piloty uniwersalne do bram – ważne funkcje

Przy zakupie pilota do bramy, sprawdź, jakie funkcje dodatkowe posiada konkretny model. Bardzo przydatny może okazać się np. system zmiany kodu, który pozwala zabezpieczyć posesję przed ewentualnym włamaniem. Piloty do bram garażowych, które posiadają tę funkcję, mogą wysyłać za każdym razem inny sygnał, co uniemożliwia jego przechwycenie przez niepożądane osoby. Warto również zwrócić uwagę na to, że niektóre bramy obsługują tylko piloty do bram wjazdowych z konkretnym rodzajem radioodbiornika. Dlatego pilot musi być pod tym względem odpowiednio dopasowany do bramy. Na szczęście na rynku istnieją również uniwersalne piloty do bram, które są kompatybilne z większością automatów do bram.

Dobór odpowiedniego pilota do bramy garażowej to niełatwe zadanie. Warto zdecydować się na pilot uniwersalny, który stanowi niezwykle komfortowe rozwiązanie. Szeroka oferta dostępnych na rynku uniwersalnych pilotów do bram to duże ułatwienie dla wszystkich właścicieli bram automatycznych.

————————————-

Sklep internetowy BONMARIO

Najwyższej jakości stalowe elementy kute, akcesoria do bram, elementy ze stali nierdzewnej,

drut spawalniczy oraz wiele innych!

ZADZWOŃ

+48 510 915 915
+48 61 65 25 900

NAPISZ

info@bonmario.com

SPRAWDŹ OFERTĘ

https://bonmario.com/automatyka-bram/piloty-do-bram.html

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx