Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 października 2022

Tatuaże typu las – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Tatuaże są modne, można też powiedzieć, że są ultra modne. Ale jak to zwykle bywa moda często przemija, jednak styl zawsze pozostaje. Dlatego też warto pamiętać, że każdy wzór tatuażu (ok prawie każdy) może świetnie się prezentować, kluczem do tego na pewno są umiejętności tatuatora. Dlatego też co jak co, ale na tatuażach oszczędzać nie można. Jak wiecie jest wiele wzorów, ale i stylu tatuowania, dzisiaj przedstawimy Wam zalety, ale i cechy dziar typu las. Oto wszystko, co powinniście o nich wiedzieć.

Styl na miarę sztuki

Tatuaże typu las są stylowe, jednak nie jest to zwykły styl, lecz raczej artyzm i swoista sztuka. Zatem takie dziary nie przedstawiają tylko lasu, lecz najważniejszym elementem jest ich symbolika. A symbolika jest naprawdę bogata. Las jest symbolem poznawania, ale i drogi ku poznaniu siebie, jednocześnie może się odnosić do określonych wartości czy ich upadku, ale i odnalezienia siebie czy wyjścia z trudnej sytuacji. Ale to także pryzmat wartości i oczekiwań, choć jego symbolika obejmuje także chaos i to wewnętrzny czy zagubienie się w codzienności. To symbol uczuć, skomplikowania, ale i zagubienia siebie. A więc nie jest to tylko zwykły tatuaż rozumiany jako ozdoba, stąd też nie jest polecany wszystkim. Trzeba tutaj zauważyć, że samo przedstawienie lasu nie musi być jednoznaczne, wszak osobowość i poszukiwanie siebie nie są łatwe. Las z drzewami bez liści to symbol totalnego zagubienia, ale i poszukiwania pomocy, choć może oznaczać i beznadzieję. Z kolei znajdujący się na gałęzi choć jeden liść może oznaczać próbę odnalezienia siebie czy nadzieję, podobnie jak drzewo rodzące owoc. W tatuażach o symbolice lasu można również ukryć inne znaczenia, a więc sytuacje, które kształtują charakter.

Linie, ombre, cieniowania

Tatuaże typu las nie są kolorowymi obrazkami czy animacjami, lecz ich oprawa jest zdecydowanie bardziej artystyczna, pełna niedomówień, ale i mroku. Ciemne barwy, lekkie, ale i ostre linie, linearyzm, ale i rozmycia, a także cieniowania czy ombre – to  cechy, które takie tatuaże posiadają. Oczywiście w przypadku osób, które nadal poszukują siebie, ale już zdążyły odkryć choć małą część, na tatuażu może znaleźć się jakiś akcent kolorystyczny, który poniekąd stanowi kontrast do tej całej oprawy.

Las to niezwykły i niepospolity tatuaż

W tatuażach przedstawiających lat nie ma nic prostego, zwykłego czy nawet oczywistego.  A jednak są one maksymalnie przemyślane, choć w zależności od sytuacji życiowej można je rozbudowywać dodając różne akcenty.  Oczywiście sam tatuaż można także rozpatrywać pod kątem sztuki, ale sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu, stąd symbolika i wartość artystyczna sprawia, że wykonanie nie jest łatwe. Tutaj nie wystarczy tylko zaprojektowanie dziary, a następnie jej wykonanie, bo już samo projektowanie powinno odbywać się w  całkowitej współpracy tatuatora z osobą, która ma być tatuowana. Potrzebne jest pełne zrozumienie i porozumienie, czyli wszystko co wpisuje się we flow.  Taki tatuaż nie jest kolejną pracą, to totalne wyzwanie, któremu trzeba umieć sprostać i to na etapie projektu, ale i wykonania. Tatuator nie może być więc tatuatorem z przypadku, czyli osobą, która ma pasję, ale nie rozumie wartości. Ponadto musi ją cechować duży talent i wielkie umiejętności, by sprostać temu wyzwaniu.

Cena i czas

Takie tatuaże są niebanalne, oryginalne, ale i wartościowe. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na aspekt czasowy, wszak nie są to tatuaże, które wykonuje się w jeden dzień. Często prace odbywają się przez wiele tygodni, a nierzadko miesięcy, nim osiągnie się pożądany efekt, ale poświęcony czas czy ból jest tego wart. Oczywiście cena takich dziar nie jest niska, wszak nie jest to kolejny tatuaż typu serduszko czy znak nieskończoności, lecz sztuka i odkrycie własnego wnętrza w pełnej krasie. Samo znalezienie studia tatuażu jest ważne, podobnie jak wykonanie projektu, trzeba też liczyć się z tym, że w trakcie również można chcieć nanieść poprawki, dlatego też tatuator musi być artystą, a przy tym osobą wrażliwą, by móc zrozumieć klienta.

Warto mieć tatuaże, a tatuaże typu las są świetnym wyborem, ale nie dla wszystkich. Jeżeli jednak czujecie, że są one dla Was, to jak najbardziej Wam je polecamy.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx