Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2022

Jak zarabiać na graniu w gry

Prawdopodobnie każdy gracz zastanawiał się jak tu dorobić na swojej pasji. Handel w wielu grach tylko pobudzał wyobraźnie, a liczne historie na forach internetowych o drogich sprzedażach przedmiotów czy kont do gier dodawały dodatkowej pikanterii. Jednak wiele osób, nigdy nie zarobiło na tym złotówki i nie ma co się dziwić, nie jest to tak oczywisty kawałek chleba jak mogłoby się wydawać, a wiele form zarobku gwarantuje bardziej kieszonkowe niż dobre pieniądze.

Na jakich grach da się zarabiać?

Fakty są takie, że niewielka grupa gier może oferować dochody, zazwyczaj są to gry zrzeszające dużą liczbę graczy online. Duży popyt powoduje dużą podaż, a to daje dużo miejsca na rynku i zwiększa szanse na zarobek. Czysto teoretycznie poza grami multiplayer nie ma co szukać pieniędzy, ale jak się zaraz okaże nie jest to tak oczywiste.

Sposoby zarabiania na grach

Omówmy pokrótce najciekawsze sposoby zarabiania na grach, a na pierwszy ogień weźmy streaming gier. Jest to relatywnie młoda metoda szeroko rozpowszechniona w ostatnich 5 latach. Stremowanie rozgrywki pozwala zarobić duże pieniądze siedząc przed komputerem i grając w gry. Sposobów monetyzacji takiej działalności jest wiele od umów sponsorskich po dotacje wpływające od osób oglądających to co się dzieje na ekranie. Na rynku jest duża konkurencja i pierwsze kroki nie będą łatwe, a bez pewnego rodzaju charyzmy ciężko będzie się przebić do szerszego grona odbiorców, chociaż już 500 widzów, na każdej transmisji jest w stanie zagwarantować przyzwoitą pensję.

Kolejną metodą jest afiliacja czy li polecanie gier i zarabianie na osobach, które zarejestrują się w danej grze, dokonają w niej transakcji albo ukończą zadanie np. ukończenie 6 lvl. Ta metoda potrafi generować bardzo duże przychody, które mogą stanowić doskonałe, źródło dochodu pasywnego. Promocja może odbywać się za pomocą youtube, instagrama i innych mediów społecznościowych, ale najwięcej zyskać można tworząc własną stronę internetową. Ten sposób wymaga najwięcej cierpliwości i pewnej znajomości zasad tworzenia treści w internecie, ale koniec końców może okazać się bardzo efektywny. Stawki oferowane przez producentów gier nie są wysokie, często 1-3zł za rejestrację w grze, ale przy 100 rejestracjach dziennie jest to bardzo przyzwoita pensja.

Trzecim sposobem jest profesjonalna gra w organizacjach esportowych. Nie jest to zdecydowanie metoda, która przypadnie do gustu dużej ilości osób, gdyż jest to często etatowa praca i obecnie niewiele różni się od profesjonalnego sportu. Ta metoda pozwala zarabiać duże pieniądze w młodym wieku, ale wiąże się z różnymi wymaganiami, które mogą odstraszać młodych graczy.

Gracze, którzy są dorośli mogą przekuć swoją pasję w pracę przy grach. Najciekawszą opcją wydaje się poznanie tego rynku od drugiej strony, czyli praca jako developer gier. Tworzenie światowych hitów za pewne nie będzie dla każdego, ale coraz większa ilość studiów produkujących gry pokazuje, że rynek pracy stale się powiększa. Tylko tak jak zostało wspomniane, nastaw się raczej na pracę przy produkcjach mobilnych niż tytułach AAA. Branża gier potrzebuje również testerów i grafików. Tester gier jest zawodem z pozoru bardzo przyjemnym, ale tak naprawdę polega na ogrywaniu przez wiele godzin tego samego etapu gry i wykrywaniu błędów. Grafik to praca kreatywna, potrafi dawać wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy gra już ujrzy światło dzienne i zostanie pochwalone za grafikę.

Ostatnią metodą, o której wspomnimy jest prowadzenie bloga albo kanału o grach. Tematyczne portale są bardzo cenione przez reklamodawców, gwarantują zazwyczaj dużo większą konwersje z emitowanych reklam. Prowadzenie bloga pozwala zarabiać również na wspomnianej afiliacji oraz wielu innych metodach jak płatne artykuły sponsorowane czy promowanie własnych produktów.

Jak widzisz rynek gier stwarza duże pole do zarobku, tylko wystarczy trochę ruszyć głową i pomysły same się pojawiają. W tym artykule poruszyliśmy tylko część sposobów zarabiania na grach, uwierz nam, że lista jest zdecydowanie dłuższa.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx