Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Jak zarejestrować się na szczepienia COVID-19 do wybranej przychodni?

Processed with VSCO with a5 preset

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku mogą się umawiać seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Szczepienia na koronawirusa dla seniorów rozpoczną się już 25 stycznia, aktualnie trwają zapisy. Do wyboru jest niemal sześć tysięcy przechodni. Terminy można zarezerwować telefonicznie, przez Internet lub w samym punkcie szczepień. Warto zaznaczyć, że w trzecim etapie szczepień na koronawirusa wszyscy otrzymamy możliwość wybrania konkretnej placówki, która nas interesuje.

Od 15 stycznia każdy ma również możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia się, używając do tego strony rządowej. Po uruchomieniu szczepień dla naszej grupy wiekowej, zostanie nam wysłane powiadomienie z terminem.

Rejestracja telefoniczna – szczepienie na koronawirusa

Aby zarejestrować się telefonicznie, trzeba skontaktować się z infolinią dostępną pod specjalnym numerem 989. Jest ona całodobowa i bezpłatna.

Do zapisu wystarczy nam sam numer PESEL oraz numer telefonu. Na numer ten zostanie nam później wysłany SMS potwierdzający umówienie konkretnej wizyty na szczepienie COVID-19. To właśnie na etapie rejestracji telefonicznej będzie można wybrać konkretny termin i odpowiadające nam miejsce szczepienia. Nie trzeba szczepić się w miejscowości, w której jesteśmy zameldowani.

Rejestracja i zapisy online na szczepienia covid

Zainteresowanie mają również możliwość rejestracji online poprzez usługę e-Rejestracji dostępną na stronie rządowej. Rejestrując się online, dostaniemy propozycję pięciu dostępnych terminów w najbliżej położonych punktach – jednak i w tym momencie będzie można wybrać zarówno inną datę, jak i lokalizację.

W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta, jednak po skorzystaniu z wyszukiwarki, będziemy mogli wskazać inną – dogodną i dostępną – datę i lokalizację.

Zaraz zakończeniu procesu rezerwacji powinniśmy otrzymać na nasz telefon powiadomienie SMS. Następne powiadomienie o dacie szczepienia na koronawirusa dostaniemy dzień przed wybranym terminem.

Co ważne, aby móc skorzystać z rejestracji online, należy założyć Profil Zaufany.

Rejestracja w punkcie szczepień

Chętni pacjenci posiadają również możliwość rejestracji na szczepienie bezpośrednio w wybranej przez siebie przychodni.

Od 15 stycznia również każda pełnoletnia osoba będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia. Należy jedynie wypełnić specjalny formularz, który upoważnia nas do otrzymania e-skierowania na szczepienie. Gdy ruszy rejestracja do naszej grupy wiekowej, będziemy mogli zarejestrować się na konkretny termin w wybranej przez nas placówce.

Sieć przychodni Nasz Gabinet w ramach Narodowego Programu Szczepień oferuje możliwość skorzystania ze szczepionki na koronawirusa z zachowaniem jak największych standardów bezpieczeństwa i komfortu. Każdy pacjent otrzyma szczepionkę w komfortowych warunkach i bez kolejki oczekujących pacjentów w gabinecie. 

Co ważne, dbając o pełne bezpieczeństwo każdego pacjenta, po zakończonym zabiegu istnieje możliwość odczekania pod okiem lekarza i pielęgniarki, by uniknąć ewentualnych komplikacji poszczepiennych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Nasz Gabinet.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x