Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 lutego 2023

Wakacje na jachcie, zobacz jak wyczarterować jacht na Morzu Bałtyckim.

White sailing boat at open sea in sunshine

Sprawdź jak zorganizować wakacje marzeń. Czarter jachtu na Bałtyku to atrakcyjny sposób aktywnego spędzenia urlopu. Mało kto wie, że na naszym ojczystym morzu jest pełno malowniczych wysp, których trzeba zobaczyć. Najlepiej to uczynić z pokładu łodzi żaglowej, którą można wynająć w jednej z polskich marin jachtowych.

Wakacje na jachcie

Żeglowanie to pasja, która gwarantuje niesamowite wrażenia, wciąga i daje ogromną satysfakcję. Rejs po Bałtyku jest wyjątkowym sposobem na spędzenie urlopu z przyjaciółmi lub rodziną, z dala od codziennych trosk. Na morzu znacznie mocniej odczuwa się bliskość z naturą i szacunek w stosunku do żywiołów.

Poza samą satysfakcją jaką daje pływanie, przemieszczając się żaglówką można zwiedzać nowe zakątki świata i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Każdy dzień to nowy port, nowa przygoda, nowi ludzie. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, taki wyjazd, to ogromny zastrzyk życiodajnej adrenaliny.

Jachtem po Morzu Bałtyckim

Oczywiście morska żegluga znacząco różni się od tej śródlądowej, jednak pamiętać należy, że Bałtyk jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych sterników. Bywa burzliwy, a jego fale mogą sięgać kilku metrów. Pogoda na naszym morzu również nie należy do idealnych, szczególnie dla tych, którym marzy się rejs jak z bajki. Bałtyk doceniają jednak żeglarze lubiący wyzwania, nowe doświadczenia. Odnajdą się tu ci, którzy jadą na urlop, żeby przeżyć coś niesamowitego, pokonywać własne słabości i zdobywać nowe kompetencje.

Rejs z Kołobrzegu na Bornholm

To popularna trasa, która zapewnia mnóstwo atrakcji zarówno na wodzie, jak i potem na lądzie. Wyspa Bornholm zyskała miano „Majorki Północy”. Jest to bardzo słoneczny punkt na mapie Morza Bałtyckiego. Malownicze widoki można podziwiać podczas pieszych lub rowerowych wędrówek. Generalnie zabranie roweru w rejs jest świetnym pomysłem. Ułatwia przemieszczanie się po miejscowościach portowych, a także poza nimi.

Na niespełna 600 m2 wyspy Bornholm znajdują się interesujące muzea prezentujące życie na wyspie, rezerwaty przyrody oraz liczne mola i promenady. Każdy, niezależnie od wieku i upodobań ma szansę znaleźć tu coś dla siebie.

Na Bornholm znajduje się ponad 20 świetnie przystosowanych portów, z dostępem do wodny pitnej, elektryczności, toalety, prysznica, a także internetu. Podczas pobytu na wyspie koniecznie trzeba spróbować słynnej kanapki z wędzonym śledziem i rzodkiewką.

Z Borhnolmu warto jest podpłynąć do pobliskiej wyspy Christiansø. Niesamowicie urokliwe zabudowania i wyjątkowa kultura dają wrażenie, jakby czas zatrzymał się tam wiele lat temu.

Gdzie wyczarterować jacht?

Jeśli szukasz godnego polecenia miejsca, zajrzyj do nordwinds.pl. Możesz wypożyczyć ich jednostki w marinie w Kołobrzegu. Są to jachty dla 8 lub nawet 12 osób, każdy doskonale przystosowany. Jeśli nie posiadasz patentu, możesz zamówić usługę Skippera, czyli sternika, który bezpiecznie przewiezie Ciebie i Twoją ekipę do wybranego punktu. Dzięki tej opcji nie jest wymagane żadne doświadczenie, ani uprawnienia. W rejs jachtem, może się wybrać każdy, komu marzą się wakacje pełne przygód i kto nie jest zwolennikiem urlopu w trybie stacjonarnym.

Jeśli nie jesteś pewien, jaką trasę wybrać lub na który jacht się zdecydować, skontaktuj się z obsługą Nordwinds. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie. Nie wahaj się więc i już teraz zacznij planować cudowny urlop.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx