Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

7 lutego 2023

Obowiązkowa wymiana kas fiskalnych w 2021 roku

Ministerstwo Finansów planuje aby do roku 2022 większość, o ile nie wszyscy sprzedawcy korzystali już z nowego systemu księgowania, jaki oferuje wprowadzenie obowiązkowych kas fiskalnych online. Pierwsza grupa przedsiębiorców już w poprzednich latach zdecydowała się na wprowadzenie w swoich punktach usługowych kas fiskalnych, kolejne grupy przedsiębiorców będą musiały to zrobić w najbliższym czasie.

Kto musi pamiętać o obowiązku instalacji kas?

Pierwsze kasy fiskalne online można było już nabyć w 2019 roku. Rok później obowiązkowi podlegali już przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą gazu, oleju, oraz benzyny przeznaczonych do silników spalinowych, a także ci oferujący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów. Kolejnymi były punkty oferujące żywność, placówki gastronomiczne, oraz punkty oferujące krótkoterminowe zakwaterowanie. Także i sprzedawcy węgla, brykietu i podobnych paliw wytwarzanych z węgla, koksu i półkoksu do celów opałowych musieli już przejść na pracę w systemie fiskalnym online. W tym roku szykują się kolejne branże objęte programem obowiązkowych wymian kas fiskalnych. W 2021 roku kasy fiskalne online muszą być używane przez oferujących usługi kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne, prawnicze, budowlane, a także świadczące usługi medyczne, czyli lekarskie i dentystyczne, oraz obiekty świadczące usługi mające na celu poprawę kondycji fizycznej.

Wymiana kas fiskalnych na kasy fiskalne online odbywa się stopniowo. Rząd wyznaczył odpowiednie terminy dla wszystkich branż i usług w zakresie obowiązku instalacji. Dzięki przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązujących obostrzeń, przedsiębiorcy otrzymali więcej czasu na dostosowaniu swoich biznesów do nowych wymogów.

Więcej na ten temat w linku: https://netvet.pl/aktualne-terminy-obowiazkowej-wymiany-kas-fiskalnych-starego-typu-na-kasy-fiskalne-online-w-2021-roku/

Co to jest kasa fiskalna online?

Zgodnie z ustawą, każdy sprzedający towar, bądź usługę musi posiadać kasę fiskalną. W niektórych przypadkach przedsiębiorcom nie są potrzebne kasy fiskalne np.: w tedy, gdy ich dochód nie przekracza 20 tysięcy zł w ciągu roku. Wciąż jednak większość przedsiębiorstw będzie musiała się liczyć z instalacją kas fiskalnych. Kasy fiskalne online są to urządzenia, które łączą się z Centralnym Repozytorium Kas i przekazują do niego informacje o sprzedaży. Codziennie, po wydrukowaniu raportu dziennego ze sprzedaży, urządzenie wysyła zebrane dane do centrali, co staje się obowiązkiem każdego posiadającego działalność biznesową. Niestety obowiązkowym staje się także podłączenie do internetu, chociaż istnieją takie modele, które działają w oparciu o technologię GSM.

Gdzie zamówić kasę fiskalną online?

Firma Netvet oferuje Państwu zakup kas fiskalnych online. W swojej ofercie posiadają wiele wariantów urządzeń, które charakteryzują się nowoczesnym designem, wydajnością, oraz spełniają wszystkie wymagania nałożone przez Ministerstwo Finansów. Umożliwiają podłączenie do internetu, albo do sieci GSM, dla urządzeń mobilnych, bądź w przypadku gdy użytkownik nie posiada internetu. Posiadają wydajne akumulatory, a także wejście USB do pracy stacjonarnej. Do tego są wyposażone w klawiaturę z wieloma klawiszami funkcyjnymi. W ofercie posiadają również kasy fiskalne dla lekarzy, prawników, kosmetyczek, do gastronomii, dla fryzjerów, firm budowlanych czy mechaników. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej: https://netvet.pl/kasy-fiskalne

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx