Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 stycznia 2023

Czym się kierować przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Bez względu na to, jak bardzo lubisz swoje cztery ściany, zawsze będziesz czuł pociąg do spędzania czasu na zewnątrz. Każdy lubi naturę i świeże powietrze. Między innymi dlatego posiadanie zielonego podwórka lub lepiej ogrodu jest dla wielu osób priorytetem przy poszukiwaniu domu. Jest to sposób na to, aby mieć kawałek natury tylko dla siebie. Możesz organizować imprezy ogrodowe, relaksować się w słońcu, uprawiać własne warzywa i przede wszystkim dobrze się bawić! Kwintesencją cieszenia się ze swojego ogrodu jest bez wątpienia relaks na huśtawce ogrodowej. Jak wybrać taką huśtawkę?

Wybór huśtawki w oparciu o funkcjonalność i przestrzeń

Siedziska huśtawek ogrodowych należy dobrać tak, aby pasowały do stylu ogrodu lub tarasu. Tradycyjnie mają one kształt prostokąta, ale można też znaleźć huśtawki o bardziej owalnym kształcie, które nadadzą bardziej wyjątkowy wygląd. Modele drewniane doskonale pasują do wystroju w stylu rustykalnym, choć należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji materiału. Jeśli chcesz uzyskać bardziej współczesny klimat, wybierz huśtawkę ogrodową wykonaną z metalu.

Wielkość huśtawki zależy od ilości dostępnego miejsca. Możesz wybierać pośród kilkumiejscowych ławek i modeli w formie wiszącego siedziska, który jest przeznaczony dla jednej osoby. Koniecznie sprawdź maksymalne obciążenie huśtawki i jej dokładne wymiary oraz wagę. Dlatego upewnij się, że strona wybranego producenta opisuje wszystkie, wymagane technikalia. Przykładowo – huśtawki ogrodowe w ogrodosfera.pl posiadają szczegółowe informacje na temat ich specyfikacji.

O komforcie siedziska huśtawki decyduje jego amortyzacja. Powinieneś więc zwrócić uwagę na obicie i jakość materiału. Dodatkowo, nie zapomnij wziąć pod uwagę dachu huśtawki, który zmieni wygląd Twojego modelu, a także powinien chronić Cię przed słońcem i opadami deszczu.

Huśtawka ogrodowa z daszkiem. Fot.: Ogrodosfera.pl

Wybór materiału konstrukcyjnego huśtawki

Zastanawiając się nad tą kwestią powinieneś zwrócić uwagę na wiele czynników. Najważniejsze z nich to; cena, trwałość, potrzeba konserwacji i walory estetyczne. Generalnie, wybór ten odnosi się do wybrania między drewnem a metalem.

Drewniane huśtawki

Huśtawki drewniane oferują naturalny i ciepły wygląd. Jednak musisz pamiętać, że materiał musi być regularnie impregnowany, aby zachować jego właściwe cechy. W szczególności jeśli jest wystawiony na całoroczny trud różnych warunków pogodowych. Wszystkie gatunki drewna różnią się pod względem odporności na wilgoć, działalność owadów i grzybów. Dlatego przed wyborem konkretnego gatunku, zorientuj się w jego właściwościach.

Drewniana huśtawka Borneo marki Garden Point. Fot.: Ogrodosfera.pl

Warto zauważyć, że drewniane huśtawki ogrodowe mogą być używane samodzielnie, bez żadnego poszycia i rzadko są dostarczane z poduszkami. Nie przeszkadza to jednak w dodaniu ich we własnym zakresie, jeśli zależy Ci na większym komforcie.

Metalowe huśtawki

Huśtawki ze stali i innych metali to bardziej nowoczesna i elegancka opcja. Ten rodzaj huśtawek jest bardziej odporny na promieniowanie UV i zabrudzenia. Zwykle są wykonane ze stali nierdzewnej, więc problem korozji nie wchodzi w grę. Należy pamiętać, że metal ma tendencję do nagrzewania się na słońcu, co oznacza, że trzeba będzie zainwestować w poduszki, jednak są one zazwyczaj standardem dołączanym do produktu.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx