Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 lutego 2023

Niebanalny kalendarz na Nowy Rok

Jeśli jeszcze nie kupiłeś kalendarza na 2021 rok, wszystko przed Tobą. Dobierz go do swoich zainteresowań, aby cieszył oko przez każdy z kolejnych miesięcy i wizualnie dopełniał wnętrza. Poniżej przegląd oryginalnych kalendarzy na Nowy Rok.

Kalendarz z leśnymi mgłami

Wspaniałym elementem wyposażenia nowoczesnego wnętrza będą piękne kalendarze z leśnymi motywami. Ich autorzy skupili się na sceneriach pełnych strzelistych drzew. Dla urozmaicenia każdego miesiąca fotografowie przyjęli odmienne perspektywy. Każda z kart zachwyca ciekawym planem, w którym pojawia się rzut z lotu ptaka, z kolei za innym razem widok leśnych duktów czy koron drzew. Tego typu kalendarz zachwyci bliską Twojemu sercu miłośniczkę ekologii, przyrody i zieleni, której na zdjęciach zdecydowanie nie brakuje. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego https://www.decormint.com/pl/kalendarze-scienne-trzynastostronicowe, aby się o tym przekonać.

Kalendarze z popularnymi serialami

Dla fanów Netflixa na nadchodzący rok przygotowano 12 oryginalnych kart z kolejnymi miesiącami. Na każdej z nich znajduje się minimalistyczna grafika przedstawiająca łatwo rozpoznawalne motywy typowe dla danego serialu. Każdą z kart uzupełniono o nazwę danej produkcji. Pośród inspirujących grafik znajdziesz m.in. Breaking Bad, Z Archiwum X, Dextera, Walking Dead i wiele innych tytułów. Na okładce symboliczna grafika kojarzona z Rodziną Soprano.

Kalendarz do kuchni z przepisami

Miłośnicy dobrej kuchni przyrządzanej samodzielnie na pewno nie pogardzą kalendarzem z kolorowymi grafikami przedstawiającymi konkretne dania. Na każdej karcie znajdziesz przepis dopasowany do danej pory roku czy charakterystycznego święta. Autorzy kalendarza uwzględnili sezonowość występowania warzyw i owoców. Całość z jednej strony cieszy oko, a przy okazji mile zaskakuje swoją funkcjonalnością. Świetny prezent dla każdego master chefa!

Kalendarz z treningowym wyzwaniem

Nowy rok to nowe postanowienia. Aby w nich jak najdłużej wytrwać i 31 grudnia 2021 roku z dumą spojrzeć za siebie i na to, co się osiągnęło, warto sięgnąć po dodatkowy motywator. Jest nim praktyczny kalendarz z treningowym wyzwaniem. To idealny upominek dla osoby przygotowującej się intensywnie do półmaratonu lub maratonu, ale też każdego, kto pragnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub po prostu zadbać o zdrowsze odżywianie i wprowadzić do swojego życia więcej ruchu. Na każdym z dni roku umieszczono kratki do zakreślania realizacji aktywności dotyczących: utrzymania diety, odbytego treningu i wypijanej wody. Dodatkowo poszczególne karty zawierają motywujące przypomnienia, na przykład Pamiętaj o rozgrzewce, a także pola do wypisania własnych celów, motywacji oraz robienia na bieżąco notatek. Kalendarz utrzymano w energetycznych barwach pasujących do każdego wnętrza.

Kalendarz śmiesznych świąt

Do kalendarza i występujących co roku świąt można odejść również od luźniejszej strony. Z tego założenia wyszli twórcy kalendarza świąt nietypowych. Na każdej ze stron skupiono się na jednym lub kilku wybranych świętach, ilustrując je sympatyczną, zabawną grafiką. Żeby nie być gołosłownym, wystarczy zerknąć na lipiec, kiedy to naraz świętujemy Dzień Psa (1.07) i Dzień Hot Doga (4.07). Nietypowa grafika łączy w sobie oba te dni.

Kalendarz z motywami słowiańskimi

Z myślą o miłośnikach słowiańskich legend powstał kalendarz z tego typu motywami. I tak pierwszy kwartał 2021 roku reprezentuje strzyga, bazyliszek, diaboł i rusałka. Postaci namalowano w dość minimalistycznym stylu, na czarnym tle. Przypominają odręczne rysunki, do przygotowania których zastosowano ograniczoną paletę barw. Nazwy miesięcy zapisano stylowym fontem pasującym do całej koncepcji. Tego typu oryginalny kalendarz na pewno przypadnie do gustu miłośnikowi folkowych klimatów, ale także etnografom, antropologom, archeologom czy rekonstruktorom wydarzeń historycznych.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx