Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 stycznia 2023

Projekt domów parterowych – nowe trendy budownictwa mieszkalnego

Współcześnie obserwujemy prawdziwy boom w dziedzinie budowy domów. Nowoczesne technologie znacznie obniżają koszty budowy, a różnorodny design kusi klientów.

Dom jako rozsądna alternatywa

Potrzeba posiadania schronienia jest jedną z podstawowych. Nic dziwnego, że każdego roku dużo ludzi podejmuje decyzje o budowanie domu. Jest to dobra lokata na przyszłość. Posiadanie własnej nieruchomości przede wszystkim redukuje koszty utrzymania, wynikające z konieczności płacenia czynszu. Właśnie dlatego część osób finansuje zakup mieszkania czy budowę domu z kredytu. Doraźnie trzeba opłacać koszty kredytu, jednak w perspektywie długoterminowej taki zabieg ma charakter bardziej inwestycji niż wydatku. Koszty obsługi kredytu są porównywalne, a często nawet niższe od czynszu za wynajmem dwupokojowego mieszkania. Ekonomia rozwiązań często kieruje ludzi do podjęcia decyzji budowy domu o niskim metrażu, niskim nakładem finansowym. Okazuje się, że dobrze zaprojektowany dom o powierzchni 40 mkw może pełnić funkcję wygodnego i przestronnego lokum dla rodziny z dzieckiem.

Typy domów rodzinnych

Do najczęstszych wyborów w ostatnich latach należy projekt domów parterowych. Posiadają one swój urok, który przyciąga oko i sprawia miłe oraz przytulne wrażenie już z zewnątrz. Obecne domy parterowe projektowane są w stylistyce minimalistycznej, która pozwala na dopasowanie się w różne rodzaje krajobrazu. Główne zalety, które zawiera projekt domów parterowych, docenią osoby nieprzywykłe do mieszkania w przestrzeni składającej się z pięter. Może mieć to znaczenie dla osób starszych, dla których przemieszczanie się po schodach może stanowić problem, a także dla małych dzieci, które dopiero uczą się eksplorować świat. Dom parterowy ze względu na brak schodów pozwala uniknąć ewentualnego ryzyka. Projekt domów parterowych występuje w wariantach z poddaszem do zabudowy, dzięki czemu można wygenerować dodatkową przestrzeń użytkową. Na czym polegają praktyczne różnice domu parterowego i piętrowego?

Kiedy projekt domów parterowych, a kiedy piętrowych?

Dom parterowy zazwyczaj wymaga poświęcenia większego obszaru na działce. Dla domu piętrowego nie potrzebujemy wylewać tak obszernego fundamentu. Czasami bardziej rozległa budowa może mieć problem z umiejscowieniem się na działce. Jeżeli natomiast zależy nam na redukcji kosztów budowy domu, a planujemy w przyszłości powiększać rodzinę, dom piętrowy może być idealnym kompromisem. Ten sam fundament pozwoli nam uzyskać podwójną powierzchnię domu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx