Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 stycznia 2023

Rozwód i co dalej?

Rozwód dla obojga małżonków, jest bardzo traumatycznym przeżyciem. Wszystko dlatego, że wówczas często dokonywany jest podział majątku, lub też rozstrzygają się kwestie związane z prawami do opieki nad dzieckiem.

Co za sobą niesie rozwód?

Trzeba też uczciwie przyznać, że niewielu z nas zastanawia się nad tym, jak wygląda rozwód. Będąc przecież w szczęśliwym małżeństwie, nie zaprzątamy sobie tym głowy, aż do momentu, gdy rozwód puka do naszych bram. W takich sytuacjach można poczuć narastającą złość i kołatające się myśli pod tytułem rozwód i co dalej? Bez względu jednak na to, jak przykre jest to dla nas doświadczenie, warto spróbować zachować zimną krew. Będzie to nam niezbędne, gdyż często dwoje małżonków, nie potrafi rozstać się w zgodzie.

Rozprawa rozwodowa

Rozprawa rozwodowa należy do dosyć specyficznych, dlatego też warto zawczasu dobrze się do niej przygotować i obmyślić plan działania. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie po naszej myśli, przyda nam się dobra kancelaria prawna. Pracujący tam niejeden adwokat od rozwodów, pozwoli nam ułożyć całościową strategię działania. W tym miejscu należy oczywiście zaznaczyć też to, że porady prawne przysługują zarówno mężowi, jak i żonie. Praktyka sądowa pokazuje zresztą, że zazwyczaj obie strony sporu dokonują wyboru swoich przedstawicieli sądowych.

Jakiego wybrać prawnika do rozwodu?

Dobry prawnik przy rozwodzie i nie tylko potrafi faktycznie zdziałać prawdziwe cuda. Znane są, chociażby takie przypadki, kiedy to wydatek na prawnika podczas procesu rozwodowego zwrócił się ze sporą nawiązką. Musimy mieć bowiem świadomość, że nawet będąc stosunkowo krótko w małżeństwie, szybko dorabiamy się wspólnego majątku. Nic więc dziwnego, że później podział majątku po rozwodzie nastręcza tylu trudności. Żadna ze stron sporu rozwodowego, nie chce przecież być na tym polu stratna. Czasami sugeruje się też, że na wszelki wypadek dobrze jest od razu spisać intercyzę przedmałżeńską. To jak to zrobić może nam podpowiedzieć oczywiście adwokat, lecz to rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. Oprócz spraw prawnych istnieje przecież też coś takiego jak zaufanie, które przez spisanie intercyzy przed ślubem może być mocno nadszarpnięte. Gdy więc szukamy odpowiedzi na pytanie, co zrobić przy rozwodzie, to jest nią to, by jak najszybciej znaleźć dobrego prawnika od prawa rodzinnego. Dołóżmy wszelkich starań, aby reprezentowała nas najlepsza kancelaria prawna. Zazwyczaj ich siedziby znajdziemy w największych miastach, lecz czasami także i w mniejszych miejscowościach, można znaleźć takie podmioty. Porady prawne dla rozwodników są tym, czego będą oni w najbliższych miesiącach z pewnością potrzebować.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx