6 maja 2021

Ebooków bestsellery stycznia i kuszące nowości

Po pewnym spowolnieniu w pierwszej połowie 2020 roku spowodowanym pandemią koronawirusa, premiery wydawnicze od jesieni pojawiają się w tempie zawrotnym. Nie inaczej jest i na początku tego roku. Sprawdź, co się teraz czyta. 

Zrozumieć historię i politykę

W pogoni za akcją

Świat na nowo

Zrozumieć historię i politykę

Jednym z niezaprzeczalnych ebookowych bestsellerów ostatnich tygodni jest „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego. Osiąga opowiada o wyzysku polskich chłopów. Autor rysuje w swojej pracy bardzo szeroką perspektywę, która we współczesnym, tak bardzo podzielonym świecie, daje wiele do myślenia. To nie tylko książka o polskich chłopach i ich trudnej sytuacji, ale i oporze wobec władzy, walce z porządkiem społecznym, który nigdy nie był do końca sprawiedliwy. To książka, która uczy nie tylko dlatego, że opowiada o przeszłości. Ci, którzy szukają wyjaśnienia tego, co dzieje się na bieżąco wokół nich z pewnością zainteresują się także „Zmierzchem demokracji” Anne Applebaum. W świetle wydarzeń w kraju, jak i w wielu innych państwach, w tym USA książka opowiadająca o despotyzmie władzy i związanych z nią zagrożeniach wydaje się być bardzo aktualna. 

W pogoni za akcją

Nowości ebookowe warte uwagi do oczywiście książki przygodowe i kryminały. Bardzo duże zainteresowanie budzi oczywiście ostatnia książka Zygmunta Miłoszewskiego – „Kwestia ceny”. To opowieść o losach poszukiwaczki zaginionych dzieł sztuki, Zofii Lorentz. Nie brakuje także wątku obyczajowego, choć to przede wszystkim opowieść dla tych, którzy oczekują dynamicznych, wciągających i angażujących fabuł. Miłośnicy kryminału z radością powitają także informację o nowej powieści Remigiusza Mroza – „Szepty spoza nicości”. To kolejna książka o przygotwać Seweryna Zaorskiego, który po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom. Niestety wydaje się, że ktoś chce go tutaj zatrzymać na dłużej. Szybko okazuje się, że nieopodal miasteczka znaleziono poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorskiego do sprawy wciąga Kaja Burzyńska, a on przecież jej nie potrafi odmówić. 

Świat na nowo

Wśród ebookuowych bestsellerów zwraca uwagę nowoczesna opowieść o kopciuszku. Autorki powieści opowiadają jednak tę baśń zupełnie na nowo, uwzględniając świat, w jakim dzisiaj żyjemy. Okazuje się, że baśnie z naszego dzieciństwa wymagają remake’u. Laura Lane i Ellen Haun książką „Kopciuszek i szklany sufit” udowadniają, że może być on jednak bardzo udany. Świat wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się kobiety pokazuje także biografia Joanny Jędrzejczyk „Czarno na białym”, w której sportsmenka pokazuje także swoje prywatne życie i opowiada o dramatach nie tylko sportowych. O wymyślaniu świata na nowo po tym, co wydarzyło się w 2020 roku opowiadają z kolei rozmowy Karoliny Korwin-Piotrowskiej z dziennikarzami, artystami i znawcami kultury. „Reset. Świat na nowo” to pozycja zdecydowanie aktualna. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x