Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Brama harmonijkowa – jakie ma zalety i dlaczego warto?

Tradycyjne bramy skrzydłowe mają oczywiste ograniczenia – po otwarciu zajmują sporo miejsca. Alternatywa, czyli bramy przesuwne również mają swoje wady, choćby problematyczny montaż oraz wymagają dość długiej linii ogrodzenia, by się za nim schować. Tytułowy wariant nr 3 – bramy harmonijkowe – mają wszechstronne zastosowanie i powoli, ale zdecydowanie zyskują miano bestsellera. Jakie są zalety bram harmonijkowych? Przekonajmy się!

Brama harmonijkowa wjazdowa: wariant doskonały dla małych i trudnych przestrzeni

Tradycyjne bramy skrzydłowe otwierały się do wnętrza posesji, czasem ich montaż jest niemożliwy ze względu na kolizję z budynkiem lub nasadzeniami, zaparkowanym samochodem, czasem także przez ukształtowanie terenu. Posesje, które posiadają niewielki potencjał przestrzenny i trudny układ architektoniczny nie są jednak skazane na brak dobrej klasy bramy. Dzięki innowacyjnemu systemowi można wykorzystać bramy harmonijkowe bez przeciwwagi. Jedno lub dwuskrzydłowa brama wjazdowa posiada specjalny mechanizm, umożliwiający składanie się skrzydeł w sposób kompaktowy i oszczędzający miejsce. Otwarta brama nie wchodzi w linie ogrodzenia, a także nie koliduje z obiektami na terenie posesji.

Aluminiowa brama harmonijkowa z automatyką

Jak podaje producent bram aluminiowych Qualum, dzięki nowoczesnej technologii można wybierać bramy lekkie i zarazem trwałe – do ich produkcji wykorzystuje się aluminium. Mnogość modeli pozwala dopasować design bramy harmonijkowej do aranżacji posesji oraz stylu ogrodzenia. Wygodę w użytkowaniu zapewnia niezawodny mechanizm automatyczny, który, co ciekawe, pozwala na całkowite otwarcie bramy w zaledwie 5 sekund.

Fot. Aluminiowa brama harmonijkowa w trakcie otwierania

Brama harmonijkowa na małą działkę – jakie zalety?

Kompaktowy, pomysłowy system sprawia, że bramy harmonijkowe wjazdowe znalazły zastosowanie zarówno przy projektach domów jednorodzinnych, jak i innych posesji, w tym np. zakładów przemysłowych. Tak szerokie spektrum zastosowań wynika z samej technologii – brama wjazdowa bez przeciwwagi składa się szybko, wymaga niewiele miejsca, jest prosta i nieproblematyczna w montażu (w odróżnieniu od bram przesuwnych, które mogą wymagać fundamentu oraz instalacji mechanizmu rolkowego).

Brama łamana harmonijkowa może być zastosowana w miejscu, gdzie nie da się zamontować ani tradycyjnej bramy skrzydłowej, ani bramy przesuwnej. W dzisiejszym budownictwie to niezwykle częsta sytuacja: niewielka przestrzeń pomiędzy ogrodzeniem a domem nie pozwala na otwarcie zwykłego skrzydła bez uszkodzenia samochodu, zaś lokalizacja bramy przy krawędzi całkowicie wyklucza montaż bramy przesuwnej. Bramy harmonijkowe rozwiązują problem – po ich otworzeniu światło bramy zmniejsza się jedynie o miejsce, jakie zajmują złożone części skrzydeł lub skrzydła.

Często spotykane są również sytuacje, w których wjazd na posesję zlokalizowany jest ze spadkiem. Zaletą bramy harmonijkowej jest swobodne wykorzystanie systemu również w takiej sytuacji.

Fot. Brama harmonijkowa dwuskrzydłowa (Qualum.pl)

Brama harmonijkowa – gdzie kupić?

Zdecydowanie poleca się zamawianie takich systemów bezpośrednio u producentów, wówczas możemy liczyć na indywidualną ofertę i konkurencyjną cenę realizacji. Wśród polskich producentów na uwagę zasługuje firma produkująca aluminiowe bramy harmonijkowe Qualum (więcej na Qualum.pl).

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x