Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Słuchawki bezprzewodowe nauszne z ANC. Sprawdź jakie wybrać

Słuchawki bezprzewodowe nauszne z ANC, czyli z aktywną redukcją szumów, to sposób na komfortowe słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów w każdych warunkach. Pytanie tylko, jak odnaleźć się w gąszczu ofert i wybrać ich odpowiedni model?

Technologia aktywnej redukcji szumów nie jest niczym nowym, jednak w urządzeniach konsumenckich pojawiła się stosunkowo niedawno. Wcześniej można ją było spotkać głównie w zestawach słuchawkowych pilotów, które umożliwiały im łatwą komunikację mimo ciągłego hałasu. Dziś technologia ta wciąż świetnie sprawdza się w samolotach, ale również w metrze, tramwaju, autobusie czy głośnym środowisku pracy. W praktyce, powinni zainteresować się nią wszyscy, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku w każdym miejscu i czasie. Oto kilka wskazówek, które pozwolą zorientować się, jakie słuchawki z redukcją szumów warto wybrać.

Efektywność tłumienia szumów w słuchawkach z ANC

Decydując się na słuchawki z ANC, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na efektywność działania ich podstawowej funkcji, czyli redukcji szumów. W większość przypadków sięga ona około 80-90 proc., przy czym w urządzeniach wyższej klasy ten poziom jest wyższy.

Gdy potrzebne są słuchawki nauszne bezprzewodowe do telewizora, albo do pracy w innych mało wymagających warunkach, można zdecydować się na tańszy sprzęt. Jeśli oczekuje się dobrego działania ANC w każdych warunkach, trzeba już wybrać model z systemem, który jest w stanie tłumić możliwie największą ilość hałasu, a jednocześnie nie obniża jakości odtwarzanego materiału. Na te kwestie wpływa wiele czynników, dlatego najlepiej jest sprawdzić poszczególne słuchawki w sklepie stacjonarnym, albo przynajmniej przeanalizować dostępne w internecie testy, które rzetelnie prezentują ich możliwości.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne z ANC od firmy Sony

Jeśli chodzi o skuteczność redukcji dźwięku, różnica pomiędzy najtańszymi modelami a słuchawkami premium jest naprawdę spora. Osoby, którym zależy na wysokiej jakości działania tej funkcji, powinny przyjrzeć się bliżej słuchawkom Sony WH-1000XM4B i WH-1000XM4S, które efektywnie blokują dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości, czy to w samolocie czy w innym dowolnym miejscu.

Dobre działanie funkcji ANC w słuchawkach Sony to zasługa dwóch czujników hałasów, które wychwytują dźwięki zewnętrzne z pomocą pary mikrofonów, i procesora do redukcji szumów QN1 HD. Ten ostatni korzysta z nowego algorytmu przetwarzania danych, a przy tym współpracuje z nowoczesnym układem SoC Bluetooth Audio. Dzięki temu może ponad 700 razy na sekundę identyfikować i korygować dźwięki muzyki oraz hałasu, a także polepszać akustykę między słuchawkowym przetwornikiem a uchem użytkownika.

W przypadku słuchawek Sony, efektywność redukcji szumów zwiększają dwie dodatkowe technologie. To spersonalizowana optymalizacja tłumienia hałasu, która dopasowuje dźwięk do wielkości głowy i innych cech konkretnego użytkownika, a także funkcja kompensacji ciśnienia atmosferycznego, która gwarantuje wysoką jakość dźwięku na dużych wysokościach.

Komfort użytkowania słuchawek

Efektywność redukcji szumów jest istotna, ale słuchawki bezprzewodowe nauszne do telefonu, telewizora, laptopa czy gamingowe muszą być również wygodne. Dobre modele mają miękkie nauszniki z naturalnej skóry, które idealnie dopasowują się do głowy i nie gniotą uszu. Ważne jest również, aby stabilnie utrzymywały się na głowie, co zapewni ich komfortowe korzystanie podczas biegania, jazdy na rowerze, ale także w podróży.

Ocena komfortu użytkowania słuchawek jest sprawą dość indywidualną, tak więc w miarę możliwości dobrze jest odwiedzić sklep stacjonarny i osobiście wypróbować rozważane modele. Warto jednak podkreślić, że w przypadku modeli premium dokłada się wszelkich starań, aby zapewniały one maksymalną wygodę każdemu potencjalnemu słuchaczowi. Dlatego jeśli ktoś oczekuje nie tylko dobrej jakości dźwięku, ale również wysokiego komfortu noszenia słuchawek, a przy tym chce dokonać zakupu online, powinien skupić się na lepszych gatunkowo słuchawkach.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe z ANC?

Zastanawiając się, jakie słuchawki z redukcją szumów wybrać, trzeba wziąć pod uwagę również kwestie dotyczące ich działania bezprzewodowego. Chodzi tu o czas pracy na jednym ładowaniu, a także szybkość ładowania – warto wiedzieć, że niektóre modele pozwalają w 10 minut uzupełnić energię na tyle, by móc korzystać ze sprzętu przez kilka godzin.

Dobre bezprzewodowe słuchawki z ANC powinny też współpracować z dedykowaną aplikacją na smartfona i posiadać dodatkowe przyciski do wygodnej obsługi. Warto zaznaczyć, że we wspomnianych modelach Sony dostępne są również takie funkcje, jak asystent głosowy, który ułatwia załatwianie codziennych spraw, czy obsługa słuchawek za pomocą gestów. Ponadto można tu korzystać z opcji speak-to-chat, dzięki której odtwarzanie materiału jest zatrzymywane, gdy tylko użytkownik zaczyna rozmawiać.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonalności wspomnianych słuchawek Sony dostępne są na stronie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sluchawki_bezprzewodowe_nauszne_anc. Za jej pośrednictwem można też zapoznać się z opisami innych modeli producenta, a także dokonać wygodnego zakupu wybranego sprzętu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx